TOP 7: Kes on kõige suurem rahaboss? LOE, kui kopsakaid summasid teenisid sel aastal maailma kuulsaimad DJ-jumalused

 (1)
Steve Aoki
Steve AokiFoto: JONATHAN ALCORN, REUTERS

DJ amet võib külla olla üks muusikatööstuses madalamalt hinnatumaid ameteid, kuid see-eest ilutsevad nende pangakontodel prisked rahasummad. Ajakiri Forbes on ritta seadnud sel aastal enim teeninud DJ-jumalused. Märkimisväärne on see, et nii mõnigi neist on surema osa oma kasumist teeninud sugugi mitte EDM-i viljeledes.

7. Skrillex — 20 miljonit dollarit

Foto: MIKE BLAKE, REUTERS


Skrillex oli Justin Bieber’i võimsa tagasituleku taustajõuks, produtseerides popstaari albumil “Purpose” kõlavatest lugudest tervelt viis tükki.

6. Diplo — 23 miljonit dollarit

Foto: DANNY MOLOSHOK, REUTERS
Seotud lood:


Diplo oli 2015. aasta suvehiti “Lean On” kaasautoriks, mida on tänaseks päevaks kuulatud Spotify keskkonnas juba üle 800 miljoni korra.

5. Steve Aoki — 23,5 miljonit dollarit

Foto: Mike Pont, AFP


Koogisõber Steve Aoki abiellus ja käis möödunud aastal ka kirurgi noa all oma häälepalu pinguldamas, kuid jõudis selle kõrvalt anda lausa 198 etteastet. Kõige töökam mees elektroonilise tantsumuusika skeenes pole ainult tuuritamisega piirdunud — Aoki lõi ka linateose “The Angry Birds Movie” jaoks helirea.

4. Zedd — 24,5 miljonit dollarit

Foto: MAVRIXONLINE.COM


Tänu tulusatele esinemistele klubides ja hiigelfestivalidel, laekus Zeddi pangakontole tema karjääri kõige suurema summa. Noormees lõi käed ka Guitar Center’iga, et leida EDM-i järgmine tulevikulootus.

3. David Guetta — 28 miljonit dollarit

Foto: BRYAN HARAWAY, AFP


Prantsuse EDM-i kunn David Guetta produtseeris tänavu Prantsusmaal toimunud jalgpalli EM-i tunnusloo ja mees püsib jätkuvalt enim tasustatud plaadikeerutajate esikolmikus.

2. Tiësto — 38 miljonit dollarit

Tiesto ja Garrix Foto: Karli Saul


Las Vegasest Vietnamini — 47-aastane Tiësto andis möödunud aastal üle 100 kontserdi ja sõlmis 7-Upi’ga seitsmekohalise summaga lepingu.

1. Calvin Harris — 63 miljonit dollarit

Foto: L.E. BASKOW, REUTERS


Tema armulugu Taylor Swiftiga võib küll läbi olla, kuid Harrise pangakonto on kopsakam kui kunagi varem. Harris teenib ühe etteastega üle 400 000 dollari ja ta on üks kõrgemalt tasustatud plaadikeerutajaid Las Vegases. Mees annab patupealinnas nii palju kontserte, et ei viitsi enam seal ööbida — DJ-jumalus hüppab pärast igat etteastet oma eralennuki peale ja põrutab tagasi L.A-sse.