"Top Geari" mees Richard Hammond tegi autosaate võtetel motikaga tõsise avarii

 (15)
"Top Geari" mees Richard Hammond tegi autosaate võtetel motikaga tõsise avarii
Foto: Vida Press

Richard Hammond sattus autosaate "The Grand Tour" Aafrikas toimunud võtetel mootorrattaga sõites tõsisesse avariisse.

Mosambiigi lähistel kimanud Hammond kukkus mootorratta pealt maha, lõi pea ära ja lamas teadvusetult keset teed, kirjutab The Sun. Allika sõnul tõttasid ka Jeremy Clarkson ja James May koheselt sündmuskohale. Arstide poole aga siiski ei pöördutud, kuigi mees olevat läbi elanud paraja löögi.

“Richard sõitis päris suure kiirusega, kui ta ratta pealt maha lendas. See tekitas koheselt võtteplatsil paanikat. Kõik olid väga mures,” lausus üks saate tegijatest väljaandele. "Kui tema vigastused oleksid tõsised olnud, poleks arstiabi olnud lihtne leida.“

"Top Geari" tegijatel on siiani veel meeles Richardi eelmine õnnetus, mis neid samuti korralikult ehmatas – avarii leidis aset 11 aastat pärast Richard Hammondi õnnetust samuti "Top Gear" võtetel, kui mees enam kui 400 kilomeetrit tunnis kihutas. Hammond viibis toona elu ja surma vahel — ta langes koomasse ning sai ajukahjustuse, mille tagajärgedeks olid depressioon, mälukaotus ja paranoia.

Hammond oli eelmisest traumast praeguseks küll täielikult paranenud, ent kuidas mõjus uus "mats", pole veel teada. Küll aga kinnitas mees sotsiaalmeedialehel DriveTribe, et temaga on kõik korras.

"Lõin pea ära ning samuti kogu oma keha, välja arvatud oma vasaku pöidla, millel pole sinikaid," nentis ta, kuid ütles, et kes tahab rohkem teada, peab saate ära ootama. Mosambiigis purki "The Grand Touri" uued osad peaksid eetrisse jõudma 2017. aasta teises pooles.

Seotud lood:

Ka Twitteris viskab mees õnnetuse üle juba nalja: "Kontrollisin ja ma pole surnud."