Tuberkuloitedi muusik meenutab rassismiskandaal, millesse menubänd 90ndatel sattus: vend tuli ise korralikult laiama

 (17)
Tuberkuloitedi muusik meenutab rassismiskandaal, millesse menubänd 90ndatel sattus: vend tuli ise korralikult laiama
Foto: Alar Truu, Õhtuleht

Tuberkuloitedi muusika autor Alar Aigro meenutas Vikerraadio saates "Aeg peatub" rassismiskandaali, millesse bänd 90ndatel sattus.

"Tartu muusika päevadel läks kakluseks, see oli esimene rassistlik skandaal. Raadio 2 eetris murdsid Koit Raudsepp ja Mihkel Raud meie plaadi pooleks, et need on rassistid, aga nad ei süvenenud asjasse," vaatas Aigro tagasi kunagisele skandaalile, mille sündmuste keskel oli pikka aega Eestis elanud mustanahaline muusik Joel De Luna, vahendab Menu.

Aigro meenutas, et turvamehed hoidsid kõige suurema verevalamise ära, kuigi mehi pidi kõvasti lahutama: "Tegelikult läks kakluseks nii, et vend tuli ise korralikult laiama. Võttis Eimel Kaljulaiu naise kasuka toolilt ära, viskas selle nurka. Me ütlesime, et too tagasi see ja siis läkski niimoodi, järjest rohkem, kuni ta tahtis hakata kaklema ja midagi polnud teha, läkski kakluseks."

Lisaks sellele, et pärast sündmust tõmmati raadios Tuberkuloitedi plaat puruks, jäeti ära ka mõned kontserdid ning järelmõjud kestsid Aigro hinnangul kuid.

Rannap Roostevaba maailm