Tubli poiss! 69-aastane Paul McCartney jätab lõpuks kanepisuitsetamise maha

 (9)
Tubli poiss! 69-aastane Paul McCartney jätab lõpuks kanepisuitsetamise maha
AFP/Scanpix

69-aastane Paul McCartney on lõpuks valmis kanepisuitsetamisest loobuma. Mehe sõnul peab ta oma kaheksa-aastase tütre Beatrice'i pärast vastutustundlikumaks muutuma.

Endine biitel McCartney tääkis, et lapse kasvatamine on temas vastutustunde äratanud, vahendab Daily Mail.

"Ma tegin seda palju ja sellest piisab. Ma suitsetasin enda osa ära. Kui sa last kasvatad, siis tuleb mingil hetkel vastutustunne mängu, kui õnneks läheb," rääkis McCartney. "Aitab küll!"

Minevikus on McCartneyl narkootikumidega ka tõsiseid probleeme olnud.

Kanepit tutvustas McCartneyle 60ndatel Bob Dylan. Pärast seda tulid heroiin, kokaiin, LSD ja terve rida teisi narkootikume, mis on inspiratsiooniks olnud paljudele biitlite lugudele.

McCartney vahistati kanepi omamise eest nii 1972. kui 1980. aastal. Mehe sõnul ei saanud ta sellest loobuda, sest kanep on "nii hea värk".

Neli aastat hiljem vahistati ta koos oma esimese abikaasa Lindaga, kellega nad kuuldavasti iga päev kanepit suitsetasid, taas.

Kuuldavasti pidas Paul pikema pausi siis, kui ta Heather Millsiga abielus oli, sest naine esitas ultimaatumi - mina või narkootikumid.

Räpase lahutusprotsessi ajal rääkis aga Mills, et McCartney suitsetas kanepit niisama regulaarselt, kui teised teed joovad.