TULEMAS: Jaak Joala kauaoodatud elulooraamat ilmub uuel nädalal

 (20)
TULEMAS: Jaak Joala kauaoodatud elulooraamat ilmub uuel nädalal
Foto: kirjastus Hea Lugu

Kauaoodatud elulooraamat aasta tagasi lahkunud lauljast Jaak Joalast on peagi ilmumas. Kirjastuse müügiosakonna kinnitusel näeb raamat ilmavalgust järgmisel, hiljemalt ülejärgmisel nädalal.

Teos sisaldab rohkelt seniavaldamata fotosid ning kõige põhjalikuma Jaak Joala laulude nimekirja ja diskograafia.

"Kummaline, aga mida rohkem ma Jaak Joalast tean, seda enam teda mõistan. Ja samal ajal – seda suuremaks müsteeriumiks ta muutub. Jaak Joala kui nähtus, kultuuriikoon, jumalik anne ja Eesti läbi aegade ehk võluvaim mees kestab edasi mitte ainult lauludes, vaid ka käidud elutees. Tema lugu kõlab kohati kui muinasjutt: seikluslik, põnev ja uskumatu, vastuoluline ja õpetlik. Selle tasakaaluka ja faktitruu raamatu kaante vahele kätketud aeg, elud ja saatused süütavad mälestustelõkkeid. Aga mis veel tähtsam – pakuvad meile põhjust saduldada oma isiklikud mõtteratsud, kelle sadulast saab näha maailma kauni, karmi ja lõputuna, nagu ta päriselt ongi," on saateks kirjutanud Vahur Kersna.

Raamatu autor on tele- ja raadioajakirjanik Margit Kilumets, kelle sulest ilmus 2006. aastal tema esimene elulooraamat „Ita Ever. Elu suuruses” (Menu kirjastus). 2008. aastal järgnes Kersti Kreismanniga kahasse kirjutatud „Kersti Kreismann. Paljajalu kõrrepõllul” (Menu kirjastus). „Jaak Joala. Kuulsuse ahelad” on autori kolmas raamat ning esimene koostöö kirjastusega Hea Lugu.

Elulooraamatu on kujundanud Külli Tõnisson.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!