TV3 VIDEO | Anu Saagim Eesti moedisainist: maailma mastaabis häbematult odav, kuid eestlasele kallis

 (10)
Kas Eesti mood on odav?
TV3 PIDU
TV3 PIDUFoto: Kristjan Lepp, Kroonika

Anu Saagim rääkis "Seitsmestele" kuidas meie disainerid võiksid püüelda piiri taha, sest Eesti disainil on maailma mõistes väga odav hind.

Õhtulehe veebi loovjuhina leiba teeniv Saagim aga lisab, et kohalikul turul on hind jällegi liiga krõbe kui arvestada keskmise eestlase sissetule kut. Mis oleks siis lahendus?

“Ta on häbematult odav maailma mastaabis. Kui aga vaadata seda, mida eestlane teenib, siis on ta loomulikult kallis,” avaldas Anu Saagim arvamust Eesti moedisainerite loomingu hindadest.

Küll aga imestavad bravuuritari välismaalastest sõbrad, miks on Eesti moedisainerite loodud riided niivõrd odavad. “Mul vahel tulevad külalised välismaalt ja ma viin nad Embassy of Fashionisse või Tallinn Dollsi või kuhu iganes ja nad ei suuda uskuda, miks see on nii odav. Nad katsuvad materjali, vaatavad õmbluseid ja mõtlevad, et kas siin on midagi kahtlast,” lisas Saagim.

“Ma olen pisut hämmingus, miks meie tippmoedisainerid ei pushi ennast rohkem välismaale. Nad on tõesti ägedad, silmatorkavad, teistsugused, aga nii mõnus on ju siin väikses konnatiigis ujuda,” pajatas Saagim lõpetuseks.

Vaata videot SIIT:

Rannap Roostevaba maailm