Uhhuuduurlane Mart Kuusk pettus kokalehtedes: nagu võtaks pajulehti ja hakkaks mäluma, mõru maitse ja midagi ei muutu

 (22)
Uhhuuduurlane Mart Kuusk pettus kokalehtedes: nagu võtaks pajulehti ja hakkaks mäluma, mõru maitse ja midagi ei muutu
ERR

Uuel nädalal jõuab ETV eetrisse järjekordne uhhuuduurlaste ringreis, mis on järjekorras juba viies. Sitked mehed läbivad sedapuhku kuus riiki Lõuna-Ameerikas ning läbivad Paraguay, Uruguay, Boliivia, Peruu, Argentiina ja Brasiilia. Pühapäevahommikuses vestlussaates "Hommik Anuga" tunnistas Priit Kuuse vend Mart, et ostis Boliivias tarbimise eesmärgil kokapõõsa lehti.

"Jah, ostsin tõesti koka lehti. Kusjuures kohe Boliivias kohe üle piiri saabudes," tunnistas Mart ning lisas, et tal on üleüldiselt erinevate taimede tarbimise vastu suur kirg. "Mul on seda kultuuri mõistmiseks vaja. Olen tarbinud taimi nii Jeemenis, Boliivias kui Peruus," kõneles ta, kuid tunnistas, et kahjuks mingeid eredaid elamusi kokapõõsaga tutvumine talle ei pakkunud. "See oli täpselt nagu võtaks paju küljest värskeid rohelisi lehti ja hakkaks mäluma. Mõru maitse ja aru ei saa, et midagi muutuks."

"Võib-olla jäi katsetusperiood liiga lühikeseks, et erksust täheldada, aga inimesed seal elavad, töötavad ja ületavad väsimust selle abil. Käisime hiljem sealsamas ühes kaevanduses ja saime aru, et ma olin neid üldse valesti manustanud. Selle asemel, et lihtsalt mäluma hakata, peab neid esmalt lubja ja maitseinetega rikastama ja alles siis saad essentsi kätte. Nii et ongi põhjust uuesti tagasi minna!" nentis ta.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!