UHKE VÄRK: Simple Sessioni parim trikirattur ja 8 kordne X mängude kuldmedalist ülistas Kelly Sildarut


Simple Session 2017
Simple Session 2017 Foto: Rauno Volmar

Tänavustelt talvistelt X mängudelt taas kullaga koju naasenud noor suusataja Kelly Sildaru avas ühes Eesti presidendi Kersti Kaljulaiuga 17. Simple Sessioni võistluse. BMX tänavasõidus võidutsenud tipprattur Garrett Reynolds jutustas Õhtulehele, kuivõrd hämmastuses on ta meie noore ja andeka sportlase võimetest.

"Ta on kõigi aegade noorim kahekordne X-mängude tšempion, eksju? Hullumeelne! 14aastasena kaks X-mängude kulda… teda ootab eeldatavasti veelgi vägevam tulevik. Palju edu Kellyle!" rääkis Reynolds, kes võitnud oma X-mängude kuldmedalid BMX jalgrataste tänavasõidus.

"X-mängude võit on ekstreemspordis sama kaalukas kui Super Bowl ameerika jalgpallis või NBA finaalseeria korvpallis. Midagi suuremat enam ei ole. Võistlusena on ta igatpidi kõige-kõige – tihedaim konkurents, parim korraldus, suurim auhinnaraha.

X-mängud on BMXi jaoks väga tähtsad ka põhjusel, et nende abil saab meie ala vajalikku tähelepanu. Just X-mängude abil saame lapsi toast välja õue rattaga midagi sportlikku tegema," rääkis Reynolds.

Refereeritud Õhtulehest

Rannap Roostevaba maailm