Üllar Saaremäe rängimast eluperioodist: oleksin kõigega paremini hakkama saanud, kui oleksin kutsetöö ja teatri juhtimise jätnud


Üllar Saaremäe
Üllar SaaremäeFoto: Martin Dremljuga

Armastatud näitleja, lavastaja ja tänane Riigikogu liige Üllar Saaremäe paljastab 50. sünnipäeva puhul Kroonika ajakirjanik Kairit Tsäro-Mirmele antud avameelses intervjuus oma elu raskeima katsumuse, mida ilmestasid pereliikmete füüsilise ja vaimse tervisega seotud probleemid.

“Elu keerukaim etapp oli kümme aastat tagasi — vend Rünno elas siis minu juures ja ema oli haige. Kumbki ei saanud oma eluga iseseisvalt hakkama. Vend sai, aga kohe, kui mu silma alt välja jäi, oli käpuli ja pidin ta enda koju tagasi tooma. Ema põdes elu viimases faasis õpetajatele iseloomulikku haigust — mälu nõrkust. Oleksin vast saanud kõigega paremini hakkama, kui oleksin kutsetöö ja teatri juhtimise kõrvale jätnud. Ikka lootsin, et läheb kõik õiget pidi, aga ei läinud. Venna alkoholism nõrgestas ta, ta jäi kopsupõletikku, millest enam välja ei tulnud. Selle oli kaheksa aastat tagasi,” meenutab Saaremäe.

Loe edasi värskest Kroonikast!