Ülle Lichtfeldt: tunnen venelastega sarnasust

 (77)
Ülle Lichtfeldt: tunnen venelastega sarnasust
Foto: Andres Putting

Kuigi näitlejanna Ülle Lichtfeldti suguvõsas teadaolevalt vene verd ei ole, tunneb ta venelastega sarnasust küll. "Vist rohkem kui ühegi teise rahvaga," sõnab ta.

 Täna esietenduvas suvelavastuses "Mtsenski maakonna leedi Macbeth" nimiosas üles astuv Ülle meenutab Kroonikale, et esimesed kokkupuuted venelastega lapsepõlves olid sõbralikud.

"Tundus, et nemad said minust kohe aru. Ja mina nendest ka," sõnab ta ja lisab: "Ega laste mängud keelt ei küsi - tüdrukutega keks ja poistega noaloopimine."

Ülle räägib, et ühel korral on ta siiski vihastanud - pronksiööl. "Vaatasin samuti kodus teleekraanilt kõiki neid purjus märatsevaid-lõhkuvaid noori nägusid. Aga venelasel ja venelasel on vahe ..."

"Ei olnud eestlast, kes tollel ööl seda pilti nähes venelast ei vihanud. Samamoodi mina. Aga hommikul ennast kaineks sundides oli mul viha kõigi nende "meie inimeste" vastu, kes pingeid sellisel kujul üles kruvisid," meenutab ta, et surus end mõtlema, millest see kõik tingitud oli ja on.Aitäh vastamast ja head loosiõnne!