VAATA: Eesti tuntud inimeste tegelik vanus paljastatud? Menuprogramm paneb pildi põhjal vanuse paika! Kas läheb täppi?

 (33)
Eesti staaride vanus How-Old.net
Eesti staaride vanus How-Old.netFoto: DELFI

Maailmas on laineid löömas viraalset levikut uuriv Microsofti tarkvaraleht how-old.net, mis pildi üles laadimise järel nii pildil olija vanust kui sugu väidetavalt teab. Katsetasime Eesti tuntud inimeste piltidega, et programmi töötavust kontrollida.

Esialgu oli programmil tõsiseid raskuseid nii Evelin kui Toomas Hendrik Ilvese tuvastamisega ning ka Tanel Padar osutus parajaks pähkliks, mille vanus alles pärast kuuendat katset välja selgitada õnnestus. Eksperimendi huvides proovisime erinevaid pilte üles laadida samadest inimestest (muide, neid see lehekülg ei salvesta kuskile). Võid ise vaadata, kuidas ilmest ja portree suurusest sõltuvalt vanus märksimisväärselt muutus, rolli mängimas ka pildi tonaalsus. 

Et mitte šokki saada, soovitame sul endast lehele üles laadida ühtlasel neutraalsel taustal kerge muigega pildi, mis täiesti töötlemata. Proovi SIIN. Kui tulemus meeldib, oled oodatud jagama seda hashtagiga #HowOldRobot.

Kui mõni daam tõttab ilmselt allolevalt "paljastunud" vanuse peale rõõmsalt peegli ette, siis vabandame juba ette nende inimeste ees, kellele see leht mingil põhjusel liiga otsustas teha!