VAATA | Jõulud on andmise aeg! Šokikunstnik Toivo Freeman Pilt annetab heategevusele: teen seda, kuna mu süda ütleb nii

 (14)
Ettevaatust! Alaealistele mittesobiv materjal

Šokikunstnik Toivo Freeman Pilt on otsustanud jõulukuul kukrut kergendada ning annetada osa oma loomingu müügist saadavast tulust Tallinna lastekodu erivajadustega lastele.

“Detsembris annetan iga müüdud kunstiteose ja riideeseme pealt 10 protsenti erivajadustega laste hüvanguks. Teen seda, kuna mu süda ütleb nii. Ja ma ei anneta raha, vaid ostan neile selle summa eest kunstitarbeid, annan ise üle ja korraldan ka väikese kunstitunni,” selgitab Toivo, lisades juurde, et valis justnimelt selle heategevusvaldkonna, kuna on ise kogenud kunsti ravivat toimet. “Loodan südamest, et see aitab ka neid ning kutsun kõiki kaasa tulema selle teoga!”

Heategevusega on Toivo enda sõnul palju kokku puutunud. “Vanasti, kui ma veel üritustega tegelesin, siis toetasin jõulude ajal alati ühe ürituse piletirahast loomade varjupaika. Tol ajal oli seda neile hädasti vaja ka. Ning äsja oli oksjon Eesti ainukese koeratõu, Eesti hagija kuju tegemiseks. Seal oli minu panuseks teos hagijast, küll omas võtmes,” muigab ta (vaata pilti).

Toivo Pildi looming Foto: erakogu