Vaata, mis ajas Peeter Oja saatuslikul ööl joobes peaga autorooli

 (5)
Peeter Oja vabanes Liivalaia kohtust
Peeter Oja vabanes Liivalaia kohtustFoto: Ilmar Saabas

Esimese septembri hilisõhtul tegi purjuspäi mitu avariid Eesti näitleja ja koomik Peeter Oja. Mees vahistati koduhoovis ja ta pidi veetma öö kainestusmajas. Järgmisel päeval määrati Ojale kiirmenetluse korras ka karistus. Õhtuleht paljastas täna, miks Oja purjus peaga autorooli istus.

57-aastane Peeter Oja oli koduseinte vahel ennast turgutanud džinniga. Kell hakkas vaikselt lähenema 22-le, mil Eestis lõpeb alkoholimüük, kui Oja tundis vajadust poodi minna. Praegu teab ilmselt ainult Oja ise, miks ta napi kilomeetri kaugusel asuvasse Pirita Selverisse autoga läks.

"Oli vaja sõita Pirita Selverisse," põhjendab Oja järgmisel päeval kohtus oma purjuspäi sõitmist. "See oli kõige ehtsam rumalus napsise peaga."

Loe refereeritud artiklit pikemalt Õhtulehest!

"Ma lihtsalt tahan vabandada kõigi ees ja ütlen, et mul on väga piinlik selle pärast. Kahetsen ja rohkem pole mul öelda midagi," sõnas Oja päev pärast õnnetust kohtust väljudes.

Harju Maakohus tunnistas Peeter Oja süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ja mõistis talle karistuseks kuus kuud vangistust, millest ärakandmisele kuulub kolm kuud ja 28 päeva.