Vahi vigurvänta! Toompere juunior kaebab seeniori peale: ta on täiesti kohutav näitleja, meeletult ulakas, midagi tähele ei pane

 (3)
Vahi vigurvänta! Toompere juunior kaebab seeniori peale: ta on täiesti kohutav näitleja, meeletult ulakas, midagi tähele ei pane
ERR

Laupäeval esietendub Draamateatri värskeim tükk “Võrk“, mis põhineb legendaarsel samanimelisel filmil, mis räägib uudisteankrust Howard Beale'ist, kes madalate reitingute tõttu vallandamise tulemusel hullub. “Ringvaate” stuudiosse tulnud Toomperede intervjuust selgus, et peategelast kehastav Toompere seenior valmistab oma lavastajast pojale parajat peavalu.

“See on õudne. Ta on täiesti kohutav näitleja, proovis kogu aeg teeb ainult nalja, ei pane üldse tähele, on meeletult ulakas. Ma näen kurja vaeva. Miski muu teda ei distsiplineeri kui ainult esietendus. Ja õnneks see distsiplineerib ka, kui direktor lavale tuleb,” kurtis noorem Hendrik Toompere.

Loomulikult tegid isa-poega televaatajaile vaid nalja — tegelikult laabub kõik suurepäraselt. “See tükk on erakordselt huvitav. Ma pole tükk aega saanud näitlejana korralikku tööd teha, kuna olen pidanud lavastama. Aga seekord läks nii õnnelikult, et tutvuse poolest sugulane pakkus, et kuule, isa, kas sa ei tahaks teha toredat rolli? Ja nüüd ongi nii!” muljetas Toompere seenior.

Lee Halli näidend „Võrk“ esietendus Londonis 2017. aastal. Draamateatris on varasemalt lavastatud Lee Halli näidendid „Kaevuritest kunstnikud“ (2010) ja „Armunud Shakespeare“ (2016). Esietendus 26. oktoobril 2019 suures saalis. Lavastuses kasutatakse sigaretisuitsu ja jämedat kõnepruuki.