Vahur Kersna: Urmas Ott kujutles, kuidas ta surma järel sünnivad saated, kus räägivad tüübid, kes teda eluajal ei sallinud

 (3)
VAHUR KERSNA
VAHUR KERSNAFoto: Kristjan Lepp

Telemees Vahur Kersna tõdeb, et kuna ta ei tea, kas ja kes teeks temast mälestussaate paremini kui ta ise, haaraski ta ohjad enda kätesse. "Kõigepealt – ma ei saa kindel olla, et kui mina ukse enda järel sulgen, viitsib keegi minust saadet tegema hakata. Ja kui viitsikski, siis – kas sina näed silmapiiril kedagi, kes suudaks seda minust endast paremini teha?" arutles ta reedese Kroonika veergudel.

Sellist asja pole teinud keegi, isegi mitte Urmas Ott. Kersna meenutab: "Mäletan, kuidas Urmas rääkis, et pärast tema surma sünnivad tõenäoliselt saated, kus kurva näoga räägivad imalat juttu tüübid, kes teda eluajal silmaotsaski ei sallinud. Päris nii hullusti vist ei läinud, aga kui me vaatame kas või neid venkude Urmase mälestuseks tehtud dokumentaale, siis... Ega ta sihukeste üle vist ülearu õnnelik poleks olnud."

Kersna ise tegi Oti lahkumise 10. aastapäevaks ETVs valminud "Urmas Ott. One Man Show". Mida arvanuks Ott sellest? "Ma usun, et sellise käsitlusega võis Urmas enam-vähem rahule jääda. Me võiksime temaga küll vaielda detailide üle, aga lõppude lõpuks – see on minu saade! Oleks ta tõsiselt teistmoodi tahtnud, pidanuks ta selle ise tegema. Nii nagu mina nüüd teen."

LOE PIKEMALT: Vahur Kersna teeb iseendast mälestussaadet: täiskasvanu võiks Surma suhtuda kui teekaaslasesse