Väino Puura meenutab: Lia Laats ei kippunud tervisest kunagi rääkima, kuigi just selle pärast pidi ta lavalt lahkuma


Lia Laats
Lia LaatsFoto: Lembit Michelson/Õhtuleht

Teatri- ja filminäitleja Lia Laats, kes nädala eest oleks saanud 90-aastaseks, on vaatamata olulistele näitlejatöödele nii Vanemuises kui ka Estonias jäänud rahva mällu ja silme ette rollidega telefilmides ja kinolinal, kus ta kehastas ennekõike võimukaid naisi nagu näiteks Kohviveski kultusfilmis "Siin me oleme!" või "seltsimees emalenduri" filmis "Noor pensionär", kirjutab Õhtuleht.

Laatsiga kõige enam kaamera ees esinenud Väino Puurale meenub Laats alati naerusuisena ning sellisena mäletab teda enamik kolleegidest. "Tervisest ei kippunud Lia kunagi rääkima, kuigi just selle pärast pidi ta lavalt lahkuma," sõnab Puura.

Üks unustamatu juhtum meenub mehele Sulev Nõmmiku 50.juubeli peolt: "Pidu oli haripunktis, kui keegi karjus: "Sõbrad, tordile!" Loomulikult olid kõik juba ülemeelikus tujus ning kuidas siis Lia otsustaval ja sihikindlal sammul, täpselt nagu filmis "Siin me oleme", samasuguse uhke ja sihikindla sammuga läks tordi juurde, tõstis oma ilusa käekese üles ja lõi pläraki selle keset torti," naerab Puura.

Loe edasi Õhtulehest

Rannap Roostevaba maailm