Vana võitlus taas käsil! Evelin Ilves tuliselt laste toitumisest: lapsed on ülekaalulised, sest keegi ei õpeta neid

 (101)
Vana võitlus taas käsil! Evelin Ilves tuliselt laste toitumisest: lapsed on ülekaalulised, sest keegi ei õpeta neid
Foto: ERR

Hiljuti selgus põhjalikust Tervise Arengu Instituudi uuringust, et 25% 1.klassi lastest on oma kehakaalu osas probleemses tsoonis. Kolmapäevases "Suud puhtaks" saates võttis sel teemal tuliselt sõna ka endine esileedi Evelin Ilves, kes esindusrollis olles pidas mäletatavasti katkematuid lahinguid selle nimel, et Eesti rahva ja eeskätt laste toitumine muutuks teadlikumaks ja tervislikumaks. Meenutagem kasvõi korraks suurt transrasvade ehk "kräpiskandaali", mis tekitas pikaks ajaks Kalevi kommivabrikule mitmesuguseid ebamugavusi!

"Kõik hakkab kodust pihta!" lajatas Ilves vastuseks küsimusele, miks on meie lapsed üha ülekaalulisemad. "Kui vaadata söömisharjumusi, siis mulle tundub, et need on dramaatiliselt muutunud. Mõnikümmend aastat tagasi söödi hommikust, lõunat ja õhtust, nüüd süüakse kogu aeg. Ja kui ma vaatan noori lapsevanemaid, siis kui laps teeb kärus vääks-vääks, siis antakse talle kohe mingi magus asi kätte," analüüsis ta ning ründas väga otsesõnaliselt Eesti piimatoodete valmistajaid, süüdistades neid selles, et nood pidavat oma kohukestesse ja joguritesse pidevalt suhkrut juurde lisama.

Evelin avaldas sügavat veendumust selles, et inimene peab sööma 3 korda päevas ja pidama vahet 3 tundi. Lisaks tuleb tema meelest lapsi rohkem harida reklaamimaailmas orienteeruma. "Reklaamitakse kõige ebatervislikumaid asju ja kõik need asjad hüüavad, et osta mind. Last peab lasteaiast saadik harima ja õpetama. Nad on sellest väga huvitatud. Olen ise palju käinud koolides ja rääkinud ka lasteaialastega ja see on nii tore, kui tarku küsimusi nad esitavad ja kuidas nad kuulavad. Aga nad ütlevad ka, et neile seda ei õpetata," teatas ta kurvalt.