Vanem põlvkond kõneleb! Karl Madis loomatsirkusi ei keelustaks: mul on tunne, et tsirkuseloomad teevad seda kõike hea meelega!

 (28)
Karl Madis
Karl MadisFoto: Tiit Blaat

Kui ajakirja Naisteleht + Naised värske numbri arutelurubriigis võitleb raadiohääl Kertu Jukkum kategooriliselt loomatsirkuste vastu, siis vanema põlvkonna mees Karl Madis ei mõista, milles probleem, eriti veel, kui arvesse võtta põlvkondi, kellele justnimelt loomatsirkused on kustumatuid elamusi pakkunud.

“Iga loom peab looduses nägema suurt vaeva ja riskima, et saaki saada ja ellu jääda,” tutvustab vanameister teistsugust vaatevinklit. “Inimese hoole all võib loom tunda ebamugavusi, aga tal on tänu sellele kindel toit ja peavari alati olemas. Mul on tunne, et tsirkuseloomad teevad oma ülesandeid hea meelega. Tõenäoliselt on kõik koeraomanikud õpetanud oma looma erinevaid ülesandeid täitma — näiteks puupulka ära tooma, jahil käima või midagi muud. Ja need loomad teevad seda kõike hea meelega!” tõdeb Madis, lisades siiski juurde, et loomade kallal lausvägivallatsemine on lubamatu.



Aitäh vastamast ja head loosiõnne!