Varalahkunud telekokk Anthony Bourdain aitas paljastada Harvey Weinsteini tegusid


Varalahkunud telekokk Anthony Bourdain aitas paljastada Harvey Weinsteini tegusid
Foto: Reuters

Bourdain ärgitas New Yorkeri ajakirjanikku avaldama ohvrite lugusid, kui ükski väljaanne ei julgenud Hollywoodi hiiglasega silmitsi seista.

Varalahkunud kokk Anthony Bourdain oli suhtes näitlejatar Asia Argentoga, kes rääkis väljaandele New Yorker loo seigast, kuidas Weinstein teda filmifestivalil vägistas, vahendab Dailymail.

New Yorkeri ajakirjanik Ronan Farrow kirjutab uues raamatus "Catch and Kill," et paljud oma lugu jaganud naised soovisid jääda anonüümseks, mis muutis lugude avaldamise väljaande jaoks probleemseks.

Oma naise kaitseks välja astunud Bourdain võttis ühendust New Yorkeri toimetajaga ning ärgitas teda lugu avaldama. "Ma ei ole usklik mees," olevat telekokk öelnud. "Aga ma palvetan, et leiad jõu selle loo avaldamiseks."

Bourdain oli teinud kõik endast oleneva, et julgustada lugu jagama nii enda naist kui ka ajakirjandust. "Ta ütles elukaaslasele, et ta edasi võitles, sest tõde on seda väärt ning asjad muutuvad sedasi," mäletab loo avaldanud ajakirjanik Farrow. "Just sedasorti julgustus veenis teda lõpuks oma nimega loos rääkima."

Bourdaini palvete vastati üheksa kuud enne, kui mees endalt elu võttis.