Vello Vaher meenutab purjus sportlaste põhjustatud õnnetust: kukkusin õlgade kõrguselt või kõrgemalt otse pea peale

 (17)
Saku suur sünnipäev Vello Vaheriga
Saku suur sünnipäev Vello VaherigaFoto: JOOSEP MARTINSON

Pühapäevases "Hommik Anuga" külaliseks oli akrobaat Vello Vaher, kes on oma karjääri jooksul läbi elanud nii mitmeidki valusaid kukkumisi ja õnnetusi, kuid üks rängimaid juhtus alles eelmisel aastal, kui teistele inimestele loovutatud usaldus oleks võinud lõpetada tema karjääri.

Eelmise aasta juunis oli ta kutsutud esinema sportlaste peole Pärnusse, kus publiku osalusel oli plaanis teha ka mõned trikid. Kaks turskemat meest sooritasid kolm trikki, kuid neljas oleks võinud lõppeda väga kurvalt.

"Siis oli vaja mind võtta õlale ja siis vaikselt üles tõsta, aga millegipärast kui ma olin pea alaspidi, siis nad ei tõstnud mind üles, vaid võtsid käed alt ära. Ja mina kukkusin õlgade kõrguselt, või kõrgemalt otse peapeale," jutustas Vaher juhtunu kohta saates.

"Tunne oli selline, nagu rong oleks sõitnud vastu betoonseina ja kõik need vagunid sõidaksid, nagu lõõts, üksteise otsa. Pealaest sabakondini käis üle selja tohutu valu. Proovsin ennast neljakäpulile ajada, aga ei suutnud ja sinna ma jäin," lisas ta õnnetuse kohta.

Pärnu hailas selgus, et kannatada on saanud üks disk, üks selgroolüli murdunud ja üks lüli kokkusurutud, nii, et alles oli jäänud vaid 75%.