VeteranFOTOD: Ninjad missioonil! Vaata, kuidas Vanilla Ninja omal ajal Iraagis sõduritega rokkis

 (6)
Anno 2007!
Vanilla Ninja Iraagis
Vanilla Ninja IraagisFoto: Margus Johanson, Msgt Dennis Beebe, MNC-I, Kaitseministeerium

Juba homme, 23. aprillil korraldab kaitsevägi selle aasta esimese suurema vabaõhukontserdi Vabaduse väljakul, tähistamaks esmakordselt Eestis veteranipäeva ehk missioonil käinud sõdurite päeva. Tasuta kontserdil Veteranirock esinevad Singer Vinger, Terminaator, Ultima Thule ja Tõnis Mägi.

Homse päeva valguses meenutame Eesti artiste, kes Iraagi missiooni ajal sõdureid lõbustamas on käinud. Aastate jooksul on missioonipiirkonnas kontserte andnud Ines, Pearu Paulus, Meie Mees, Blacky, Tanel Padar and The Sun, The Belka, Birgit Varjun, Indrek Varend, Untsakad (Pärnu Poisid), Metsatöll, Jaan Tätte, Lenna Kuurmaa, Traffick, Marvi Vallaste ja Kristjan Kasearu.

Seotud lood:

2007. aasta novembris käis Bagdadi lähistel asuvas Camp Taji sõjaväebaasis teenivatele sõduritele esinemas ka tüdrukutebänd Vanilla Ninja koosseisus Lenna Kuurmaa, Piret Järvis ja Katrin Siska. Bagdadi lähistel asuvas baasis esines bänd rohkem kui tunni, esitades 15 lugu ja ka ühe lisaloo. Vanilla Ninja publiku seas olid lisaks Ameerika Ühendriikide sõjaväelastele ka Eesti jalaväerühma Estpla-15 kaitseväelased.

Estpla-15 ülem leitnant Kaido Kivistik ütles pärast kontserti, et ninjatüdrukute kontsert oli parim asi, mis rühma teenistuse ajal Tajis on juhtunud. “See kontsert aitas meie mõtted eemale viia igapäevasest raskest teenistusest ja meid ümbritsevatest ohtudest,” ütles leitnant Kivistik. “Sõduritele on väga oluline tunda Eesti riigi toetust kodust kaugel teenides.”

Vanilla Ninja liikmed kinkisid igale Estpla-15 kaitseväelasele ka bändi CD-plaadi “Love Is War”.

Vaata ja meenuta kunagisi Vanilla Ninja aegu läbi missioonisõdurite silmade:


LOE LÄHEMALT: 23. aprillil heisatakse lipud veteranide toetuseks