VIDEO | Britte beebiuudisega rõõmustanud hertsoginna Catherine ilmus üle pika aja taas avalikkuse ette

 (4)
VIDEO | Britte beebiuudisega rõõmustanud hertsoginna Catherine ilmus üle pika aja taas avalikkuse ette
Foto: Xposure

Septembri alguses teatas Briti kuningakoda, et Kate ja William saavad kolmandat korda lapsevanemateks. Hertsoginna on pärast rõõmsa uudiste teatamist astunud avalikkuse tähelepanust eest eemale, ent rahval on võimalik teda taas üle pika aja näha värskes kampaanias, mis kutsub üles tähelepanu pöörama laste vaimsele tervisele.

Nagu eelmistelgi kordadel, kannatab hertsoginna väga tugevate iiveldushoogude all ning seetõttu on ka tema ametikohustused lapseootuse ajaks katkestatud. Catherine pole juba nädalaid rahva ette astunud ja kehva tervise tõttu jäi ta ilma ka oma poja esimesest koolipäevast. Nüüd tehti aga avalikuks riiklik vaimse tervise kampaania, mis on nii tema, prints Williami kui ka prints Harry jaoks äärmiselt oluline. Catherine on Anna Freudi riikliku laste- ja perekeskuse kampaania "You're never too young to talk mental health" (sa ei ole kunagi liiga noor, et rääkida vaimsest tervisest toim.) patroon ja värskes reklaamklipis räägib ta, kui oluline on laste vaimsele tervisele tähelepanu pöörata.

"Lapsevanematena tahame, et meie lastel oleks elus võimalikult hea start. Laste julgustamine nende tunnete mõistmiseks ja avamiseks võib anda neile oskuse tulla toime tõusude ja mõõnadega, mis neil suureks kasvades ette võib tulla," ütleb Catherine. Naise sõnul on oluline, et lapsed mõistaksid, et emotsioonid on normaalsed ja soovib, et neil oleks julgust küsida vanematelt mure korral abi: "Sa ei ole kunagi liiga noor, et rääkida vaimsest tervisest."