VIDEO | Iraani iluduskuninganna on välismaal lõksus: kui koju naasen, siis nad tapavad mu ära

 (2)
VIDEO | Iraani iluduskuninganna on välismaal lõksus: kui koju naasen, siis nad tapavad mu ära
Foto: AFP

Iraani iluduskuninganna Bahareh Zare Bahari on sattunud pahuksisse oma kodumaa valitsusega ning redutab surmahirmus Filipiinides.

Bahari esindas Iraani Miss InterContinental 2018. aasta iludusvõistlusel. 31-aastane modell kasutas võistlust ära poliitilise platvormina selle jaoks, et kritiseerida oma kodumaa kohalikku valitsust, vahendab cnn.

Iluduskuningannat nähti hoidmas fotot riigist välja saadetud kuulsa Iraani revolutsinääri pojast. Ühtlasi eksponeeris naine endist ning tänapäevaks kukutatud monarhistliku Iraani lippu osana enda etteastest.

Baharehi sõnul on modell ööbinud Ninoy Aquino rahvusvahelise lennujaama terminalis viimased kaksteist päeva.

Facebooki postitatud videos on Bahareh öelnud: "Ma olen vaimselt väga haige. 12 päeva on möödas ning midagi pole muutunud. Ma pean väljas käima, kuid ma ei soovi olla põgenik Filipiinides, sest ka siin pole mul ohutu olla."

Nõnda palub naine abi teistelt riikidelt. "Mul on vaja mõne riigi abikätt, kus mul oleks turvaline elada. Palun mõistke mind."

Filipiinide pressiteate alusel on rahvusvaheline politsei ehk Interpol väljastanud ülemaailmse avalduse ehk "punase märke" arreteerida Bahari.

Bahari on seisnud enda tegude eest avaldusega: "ma üritasin olla minu rahva häälekandja."