VIDEO: Jan Uuspõld kardab usse: kui rästikut näen, ei suuda hingata, astuda ei edasi ega tagasi

 (7)

Näitleja ja koomik Jan Uuspõld tõdeb, et kui tal paluti mõelda oma suurimale hirmule, ei osanud ta esiti miskit välja tuua. Mees kartis koguni, et ehk ongi tema suurim hirm see, et ei suuda endale omaenese hirme tunnistada. Vabal laval etenduva Julian Hetzeli lavastuse "Vormides hirmu" raames pidi ta aga järele mõtlema ning avastas, et üks halvav hirm tal siiski on.

Julian Hetzeli lavastus kisub kardina inimese hästi peidetud hirmudelt, näidates täies alastuses kõike seda, millest üritatakse oma igapäevases elus mööda vaadata. "Vormides hirmu" astub sammu traditsiooniliselt teatrilavalt välja, ühendades endas etendused Vaba Laval ning performance'id Tallinna kesklinnas. Esitatakse küsimus, et kus lõppeb etendus ja algab päris elu?

Teatrilaval loob Hetzel emotsionaalselt laetud mõjuva atmosfääri, kus näitlejad üritavad erinevaid meetodeid kasutades kujutada ja visualiseerida hirme ja tühjust. Vormida midagi, mida me pigem välditakse, sest see on raskesti hoomatav ja kirjeldatav. Hetzel kutsub publikut üles julgust kokku võtma ning koos näitlejatega oma hirmudele otsa vaatama.