VIDEO | Koomik Ari Matti Mustonen: "Shrek" on eestlase jaoks tõsine dokumentaaldraama nagu "Schindleri nimekiri"

 (2)
VIDEO | Koomik Ari Matti Mustonen: "Shrek" on eestlase jaoks tõsine dokumentaaldraama nagu "Schindleri nimekiri"
Foto: Erki Parnaku

Eesti konkurentsitult kõige populaarsema podcasti Tussisööjad üks häältest, koomik Ari Matti Mustonen, on naasnud kodumaale pärast aasta aega kestnud stand-up komöödia komandeeringut Kanadas.

Ari muljetab, et kanadalaste jaoks on Eesti täiesti tundmatu riik ning seetõttu nautis ta kohalikele publikutele igasuguste faktide väljamõtlemist. "Näiteks rääkisin neile, et Eesti on koht, kus on väga palju rabasid ja seetõttu on "Shrek" meie jaoks väga teistsugune film kui nende jaoks," räägib Mustonen. "Kanadalastele on naljakas, et sookollilt võeti kodu ära, aga meile on see nagu meenutus minevikust – imperialistlik valitsus võtmas mehelt tema raba, mistõttu on "Shrek" meie jaoks sama tõsine film kui "Schindleri nimekiri",“ räägib Ari Matti. "Muidugi said inimesed kontekstist aru ja ei arvanud päriselt, et Shrek on meie Martin Luther King."

Artikkel on refereeritud täispikast intervjuust Õhtulehele.

Ari Matti Mustoneni Kanadas lihvitud komöödiaoskuseid on võimalik uue aasta algusest näha tema teisel soolotuuril "Hüppa", mille esimesed etendused müüsid välja tundidega.

Vaata koomiku esinemist pärast võõrsilt naasmist siit: