VIDEO: Kui ei taha, ära joo! Hendrik Kalmet loetleb põhjuseid, miks alkoholi mitte pruukida

Vaata humoorikat klippi

“Joome poole vähem!” kampaania raames on valminud värsked videoklipid, kus näitlejad Henrik Kalmet ja Ott Sepp annavad püstijalakomöödia vormis oma rohkem või vähem usutavad vastused küsimusele, mida alkoholist keeldujad tihti kuulevad: “Miks sa ei joo?”.

"Joo poole vähem, naudi poole rohkem!” – nii kutsub liikumise “Joome poole vähem!” peagi linnapildis märgatav plakat üles inimesi poole vähem alkoholi tarbima. Üheaegselt välikampaaniaga ilmuvad nii teleekraanidele kui ka YouTube’i sotsiaalmeedias jagamiseks uued Kinoteatri ja loovagentuur Newtoni koostöös valminud videoklipid.

Samamoodi nagu Ott Seppki, ei ole Hendrik Kalmet eriline joogisõber.

“Me Eestis oleme harjunud ebanormaalse olukorraga, kus inimene peab põhjalikult põhjendama oma otsust mitte juua. Küsime: ‘Miks sa ei joo?’, aga kui Arno Tali ilukirjanduslik näide välja jätta, siis keegi ei küsi pea kunagi: ‘Miks sa jood?’. See tähendab, et joomine on ühiskondlikult see normaalne olek, mida pole vaja põhjendada, ja mittejoomine ebanormaalsus, mis vajab tugevat alibit. Oleks aeg seda olukorda muuta,” arvab Kalmet.

"Joome poole vähem!" on sotsiaalne liikumine, mille eesmärk on mõjutada alkoholitarbimist puudutavaid kirjutatud ja kirjutamata reegleid ning vähendada alkoholitarbimist ja sellest tulenevaid kahjusid Eesti ühiskonnas. Kampaaniat korraldab Terve Eesti Sihtasutus ning seda rahastavad Norra toetused ja Sotsiaalministeerium.