VIDEO | Matti Nykänen sai hiljuti raske diagnoosi, kuid ei suutnud ikka alkoholist loobuda

 (55)
Vaata videot reedel toimunud viimasest kontserdist!
MATTI NYKÄNEN
MATTI NYKÄNENFoto: AIVAR KULLAMAA, Ajakirjade Kirjastus/Kroonika

Soome suusahüppelegend Matti Nykänen suri ööl vastu tänast, alles eelmise aasta lõpus sai legend kätte raske diagnoosi, vahendab Iltalehti.

Novembris teatas Nykänen intervjuus, et tal diagnoositi hiljuti diabeet. Mees läks arsti juurde pärast seda, kui ta käed põletikku läksid.

Intervjuus tunnistas Matti, et peab endale iga päev kell 12 insuliini süstima. "Kui veresuhkur liiga madalale langeb, siis ma võin koomasse langeda," teadis mees tähele panna.

Kuigi diabeedi diagnoosiga inimene peaks tugevalt piirama enda alkoholi tarvitamist, ei olnud peolembeline Matti seda nõus tegema ja tarvitas alkoholi edasi.

Viimane kontsert oli reedel

Nykäneni viimane kontsert toimus reedel Helsingis, Pallogrilli pubis. Külaliste sõnul oli tegemist väga hea kontserdiga, rahvas saalis oli heas tujus ja legend suhtles aktiivselt publikuga.

Pubis töötav ettekandja Eija Nuutinen sai Matti lahkumisest teada täna hommikul Iltalehti ajakirjanikult. "See on kurb, šokeeriv uudis," ohkas naine.

"Kontsert oli väga hea, kohal oli palju inimesi. Müüsime palju kohti juba eelmüügis ära. Ta oli väga populaarne. Meil oli täismaja!"

Seotud lood:

Nykänen läks lavale kesköö paiku.

Vaata allpool olevast videost Matti viimast esinemist!


Rannap Roostevaba maailm