VIDEO | Ostuhull näitleja Jane Fonda tegi šokeerivalt poodlemisega lõpparve: see on viimane riideese, mille ma kunagi ostan!


VIDEO | Ostuhull näitleja Jane Fonda tegi šokeerivalt poodlemisega lõpparve: see on viimane riideese, mille ma kunagi ostan!
Foto: Reuters

Jane Fonda võitleb tõsise probleemi vastu ning ta alustas selleks oma garderoobist.

USA esindajatekoja ees protesteerinud Jane Fonda loodab olla eeskujuks võitluses kliimasoojenemise vastu. "Grace and Frankie" staari sõnul on üheks suurimaks maailma probleemiks ületarbimine. 81-aastane näitleja soovib vältida silmakirjalikkust resoluutse žestiga: lõpetades poodlemise.

"Kas te näete seda mantlit?" küsis Fonda enda ette kogunenud rahva käest. "Ma vajasin midagi punast ning ma ostsin selle mantli allahindlusega. See on viimane riideese, mille ma kunagi ostan!"

Fonda sai inspiratsiooni ületarbimise vastu võitlemiseks 16-aastaselt kliimamuutuse aktivistilt Greta Thunbergilt. Näitleja sõnul kasvas ta üles ajal, kui tarbimisel polnud niivõrd suurt rolli inimeste eludes. "Nüüd ma ütlen inimestele, et me ei pea edasi šoppama. Me ei peaks käima poodlemas endale identiteeti. Me ei vaja rohkem esemeid," arvab Fonda. "Ma ei soovi olla silmakirjalik, seega rohkem ma lõpetan riiete ostmise."Aitäh vastamast ja head loosiõnne!
Rannap Roostevaba maailm