VIDEO: Põhja-Tallinna esiräppari Wild Disease'i uus lugu räägib ta püüdlustest ja läbielatust

 (10)

Bändi Põhja-Tallinn räppar Jaanus Saks ehk Wild Disease ja lauljatar Heliis Reinmägi said valmis ühise looga “Kõik hea, mis teed”. Laul räägib eneseotsingust, headusest ja iseendale kindlaks jäämisest.

Jaanus tunnistab, et laulusõnad on otseselt seotud tema enda eluga: “Lugu räägib peamiselt minu püüdlustest ja läbielatust. Kuidas ma ridu radu pidi mitte kuhugi viivatest, põhja käinud uulitsa nurkadel konnates aru sain, et see ei ole see, kus tahaksin lõpetada. Nähes mõndasid oma sõpru seda teed pidi liikumas, tegin otsuse, et ma pean end rohkem pühendama sellele, mida armastan ja astuma kõrvale allakäigu rajalt. Sellele järgnev aeg oli aga keeruline, kuna ma pühendasin end täielikult teiste aitamisele, ning lõpuks ei saanud enam aru, kus mina ise olen, mida mina ise teen ja mida ma teha tahaksin. Mitmeid kordi mõtlesin alla anda ja kõik sinnapaika jätta. Ma tunnen, et just usk sellesse, et muusika on midagi, mis minus elab, sundis mind jätkama. Eks see eneseotsing kestis kaua ja sisaldas palju murtud lubadusi ja muud sellist, aga siiski ma jäin endale kindlaks ja otsustasin, et ajan oma rida edasi, olen teiste vastu hea ja aitan niipalju, kui võimeline olen,” paljastab Jaanus, kuidas loo “Kõik hea, mis teed” sõnad sündisid.

Jaanus tahab selle looga inimestele näidata, et kõik hea, mis teed, tuleb kunagi tagasi. “Öeldakse, et kõik halb, mis teed, tuleb ringiga tagasi, täpselt samamoodi kehtib ka headuse puhul. Kõige olulisem on uskuda ja mitte alla anda. Mina olen täna seal, kus ma olen tänu uskumisele. Jääge iseendale truuks ja kõik läheb lõpuks hästi,” tõdeb Jaanus.

Ardi Kaljuvee, kes on laulu “Kõik hea, mis teed” sõnade kaasautoriks ning viisi loojaks, kommenteerib lugu: “Tegelikult ei olnud see lugu algselt üldse räpilooks tehtud. See kuidagi kujunes nii. Kirjutades refräänile sõnu, püüdsin nendega Jaanuse poolt kirjutatud salmide teemat tabada. Samas on neis sõnades siiski ka minu mõtted ja kogemus sees.”

Loos teeb kaasa ka noor lauljatar Heliis Reinmägi, kes on tulemusega väga rahul ning loodab ka tulevikus Ardi ning Jaanusega koostööd teha. “See laul on minu üks täitunud unistus. See on lugu, mis paneb sügavalt mõtlema enda senise elukäigu ja tegemiste järele. Võin julgelt öelda, et unistada tasub suurelt. Ükski unistust pole liiga jabur ega mõttetu,” on neiu veendunud.

Loo produtsendiks on Timo Vendt ning taustavokaaliks andis oma hääle Kaire Vilgats. Video on filmitud Keila-Joa lossis, autoriks on ansamblist Põhja-Tallinn tuntud Kenneth Rüütli. Videos teeb kaasa fotograaf Ardo Kaljuvee kaunis pruut Nele Dvorjaninov.