VIDEO | Rumeenia riigipea unustas Jüri Ratase nime ja peaminister pidi ametlikul visiidil Eesti lipu ise õigetpidi vardasse ajama

 (55)

Eesti peaminister Jüri Ratas on parasjagu Rumeenias ametlikul visiidil, tähistamaks Eesti-Rumeenia vahelise lennuühenduse loomist. See reis on möödunud aga väga naljakate vahejuhtumite saatel, vahendab Rumeenia väljaanne Republica.

Nimelt heisati pidulikul vastuvõtul Eesti lipp tagurpidi ning Jüri Ratas võttis isiklikult asja käsile, et sini-must-valge trikoloor siiski õigetpidi vardas oleks. Lisaks unustas Rumeenia peaminister Vasilica Viorica Dăncilă Jüri Ratase nime sootuks, tutvustades teda kimbatusse sattudes kui lihtsalt Jüri. Mõni hetk hiljem sosistati prouale siiski ka Ratase perekonnanimi, mille ta seejärel kiirelt kõnet jätkates tagantjärele juurde lisas.

Dăncilă avaldas oma kõnes lootust, et vastloodud lennuühendus soodustab kahe riigi omavahelist turismi ja kaubavahetust ning et rumeenlastel tekib huvi külastada Eesti kaunist pealinna Tallinna, maalilisi saarestikke ja suurepäraselt säilinud keskaegseid losse. Samal ajal avaldas ta ka lootust, et eestlased saabuvad Musta Mere äärde puhkama. Lisaks õnnitles Rumeenia peaminister eestlasi 100. sünnipäeva puhul ja lisas, et nemadki tähistavad 100. aastapäeva täitumist suurest ühinemisest.

Rannap Roostevaba maailm