VIDEO: Šokeeriv enesetapumäng "Sinivaal" on jõudnud Eestisse

 (27)

Viimastel päevadel on Eesti meediasse jõudnud uudiseid Venemaal uuritavast aktuaalsest teemast: kas kulutulena levinud mäng "Sinivaal" võib olla noorte enesetapulaine põhjustajaks? Paraku on see ohtlik üleskutse nüüdseks jõudnud ka Eestisse.

Mängu "Sinivaal" idee seisneb enese vigastamises ning kulmineerub enesetapuga. Sotsiaalmeedias põhinevat mängu dirigeerivad gruppide administraatorid, kes jagavad liitunud noortele välja iga päev uue ülesande. Oma panuste tõestamiseks peavad osavõtjad jagama foto- ja videomaterjali edukast sooritusest. Mängu 50. päeva ülesandeks on enesetapp, mille tegemata jätmise korral on administraatorid hakanud hirmus noori ähvardama nende perele või neile endile liiga tegemisega.

Teema tõstatas eilses "Vikerhommikus" ka Taavi Libe, kes tegi juttu venekeelsest perekonnast pärit 8. klassi õpilasega. Tütarlaps liitus murettekitavalt populaarseks osutunud mänguga sõbranna õhutusel ning pidas vastu 35 päeva. Selgus, et mäng on Eestis levimas paljudes sotsiaalvõrgustikes, neist kõige populaarsemalt Facebookis ja venekeelselses kogukonnas VK. Neiu sõnul ei piirdu mäng vaid venekeelsete kasutajatega ning on jõudnud ka eestikeelsetesse keskkondadesse.


Vii end ohtliku trendiga kurssi ka Reporteri videost