Vikatimehe käest pääsenud Mati Talvik: kõik haigused on närvidest peale suguhaiguse

 (47)
Eesti Televisioon 60 - Mati Talvik, Reet Linna
Eesti Televisioon 60 - Mati Talvik, Reet LinnaFoto: Sven Arbet

ETV suurejoonelise 60. juubeli eel sattus teletäht Mati Talvik haiglasse: "Tundsin end järsku väga halvasti ja igast otsast hakkas verd tulema, meedikud ütlesid, kui ma seal kanderaamil kole ja verine olin, et "seda vist enam tagasi tuua ei saa"," räägib ta tänases Kroonikas.

Talviku sõnul mõistis ta kohe, et tegemist on maoverejooksuga, millega ta ka kolm aastat tagasi silmitsi seisis: "See on lihtsalt see, et mul on veenilaiendid söögitorus ja need kipuvad lahti minema ja siis tekibki verejooks makku," selgitab Talvik, lisades, et pärast esimesest korrast taastumist arvas ta, et teist korda seda ei tule. "Aga tuli, hoolimata sellest, et neli aastat tagasi tegin viinavõtmisega lõpparve."

Viimatine haiglasse sattumine pani Talviku dieeti pidama, ta on oma toiduportsjoneid kõvasti vähendanud ja on loobunud varem nii armastatud kommide söömisest: "112 kilost on saanud 97, miinus 15 kilo kahe kuuga!", muljetab saatejuht, lisades, et eesmärgiks on jõuda 90 kilo peale.

Üleüldises plaanis peab Talvik oma tervist väga heaks ja ütleb, et kuigi tema maomured on olnud ka varasema joomisega seotud mingil määral, on eelkõige kõik ikkagi inimese peas kinni: "Kõik haigused on närvidest peale suguhaiguse," naerab Talvik.

Loe värskeid seltskonnauudiseid Kroonikast