Vogue'i peatoimetaja Anna Wintour tunnistab, et väljaandes töötab liiga vähe mustanahalisi


Vogue'i peatoimetaja Anna Wintour tunnistab, et väljaandes töötab liiga vähe mustanahalisi
Foto: Scanpix

USAs lahvatanud meeleavalduste tõttu on mitmed ettevõtjad ja juhid üle vaadanud oma töökeskkonn ja seal tagatud võrdsuse. Selgub, et legendaarse väljaande Vogue'i peatoimetaja ei ole rahul sellega, mida oma firmas näeb.

Anna Wintour avalikustas oma mustanahalistele töötajatele ettevõttes Condé Nast vabanduskirja, vahendab Mirror.

Wintour tunnistas kirjas, et ettevõttes on tööl liiga vähe mustanahalisi, mistõttu on firma käitumine olnud haavav ja lugupidamatu. Peatoimetaja lubas, et viga on juba parandamisel ning suuri väljaandeid (näiteks GQ, The New Yorker, Vanity Fair ja Vogue) haldav firma palkab peagi mustanahalisi juurde. "Me oleme teinud vigu, kui avalikustame lugusid, mis on valusad ja ebaõiglased. Võtan kogu vastutuse enda peale."

"Ma tahan mõista teie tundeid ja väljendada oma kaastunnet kõigele sellele, mida paljud teist läbi peavad elama: kurbus, valu ja ka viha," selgitas Wintour pöördumises.

Peatoimetaja rõhutas, et ei suuda ettegi kujutada, mida mustanahalised praegu läbi peavad elama. "Olen uhke selle sisu üle, mida viimastel päevadel kirjutanud oleme, kuid palju tööd on veel ees. Palun, ärge kartke minuga otse ühendust võtta. Korraldan juba viise, kuidas kõik koos neid teemasid arutada saaksime, kuid seni saatke oma ideed, mõtted ja tunded mulle."

Rannap Roostevaba maailm