Windy Beachist oleks äärepealt saanud hoopis "meditsiiniöde": olin täiesti kindel, et Otsa kooli ma küll sisse ei saa!

 (9)
Tuuli Rand ehk Windy Beach
Tuuli Rand ehk Windy BeachFoto: Karli Saul

Lauljatar Tuuli Ranna ehk Windy Beachi karjäär on pärast pikki ponnistusi viimaks ometi hoo sisse saanud ning pärast aastatepikkusi üritamisi Eesti Laulul taibati ta lõpuks kutsuda jutusaatesse "Nädalalõpp Kanal2'ga", kus ta põrutas võimsalt, aga malbelt vastu Kristjan Jõekalda ja Teet Margna küsimustele teemal, kes ta on, kust tuleb, millist haridust omab ja miks keegi temast varem midagi kuulnud pole.

“Igal asjal on oma hetk, ei tasu kiirustada tagant,” nentis Tuuli sõbralikult. “Ma tahan teha seda, mis süda ütleb,” lisas ta ning kinnitas uudishimulikele saatejuhtidele, et on tõepoolest kõrgelt haritud professionaalne muusik, kellel taskus Georg Otsa muusikakooli lõputunnistus. Seal valiti ta muide suisa 70 kandideerija hulgast 3 sekka, kes jazzlaulu erialale vastu võeti.

Kui seda poleks aga sündinud, oleks Tuulist saanud hoopis meditsiiniõde. “Pärast katseid läksin koju ja nutsin lahinal, et täitsa lõpp, ma ei saa ju sinna sisse. Rääkisin sõbrannale veel ka, kuidas ma sinna sisse ei saa ja viisin koos temaga paberid öenduskooli,” sädistas ta, põhjustades Kristjanis ja Teedus parajalt segadust — misasi on öenduskool?

Meditsiinivaldkond oleks ilmselt Tuulile sama hästi sobinud kui artisti elukutse, kuna tema energia on lausa nakatav. "Mul on, mida anda! Ma tahan anda! Minus on see energia olemas!" kinnitas ta äärmiselt veenvalt.