Yoko Alenderi lastele oli nimi sündides näkku kirjutatud

 (12)
Yoko Alenderi lastele oli nimi sündides näkku kirjutatud
Foto: Siim Lõvi

Yoko Alenderi ja Priit Juurmanni perre suvel sündinud väike piiga Uma Chantal sai endale nime emme-issi kaalutluste ja tundmuste tagajärjel, kuid Yoko sõnul on iga lapse sünni juures olnud tunne, nagu oleks nimi juba lapsele näkku kirjutatud.

“Algul tahtsime talle nimeks panna Ere, aga sündis pigem tõmmu ja justkui lõuna- või idamaine tüdruk ning nii see nimi meil kujunema hakkas, Alguse sai mõte ehk minu vanaema nimest — Ummy-Angelast,” rääkis Yoko Alender värskes Pere ja Kodu numbris.

Priidu sõnul olid mõned nimed veel varuks, kuid tüdruk oli sündides täiesti Uma nägu.

Kuna Umal on kodus ka vanem vend ja õde, nendib Yoko, et mehega kahekesi oleku aega jääb vähemaks. "Päris pisikest ei taha veel heade vanaemade-tädide hoida ka jätta. Aga ajad ongi erinevad ja tuleb meilgi jälle aeg kahekesi olla. Üldiselt oleme kolme lapsega ikka rohkem peremaks saanud. Ka kodusemaks ehk paiksemaks. Ja see on meile positiivse tähendusega."

"Laps mõjutab suhet ikka positiivses suunas," lisab ka Priit. "Pere tervikuna on muutunud - on selge vahe, kas peres on kaks või kolm last. Pere toimimine on erinev, aga selle mõistmiseks peab seda ise kogema."