"1944" jõuab Läti ja Leedu kinodesse

 (4)

Täna esilinastub Eesti selle aasta menukaim film "1944" Lätis. Maikuus jõuab film ka Leedu kinoekraanidele.

Läti kinovaatajad saavad filmi näha alates vähemalt kolmes kinos s.h. Riia Forum Cinemas kinos.

Leedus jõuab "1944" ekraanidele alates 23. maist ja koguni 12 ekraanil nii Vilniuse ja Kaunase suuremates kinodes, aga ka Šiauliais, Panevėžyses, Mažeikiais, Marijampolis ja Gargždais kinodes.

Kahjuks jõuavad Eesti filmid lõunanaabrite kinodesse väga harva. Viimastest Eesti osalusega filmides Läti levis võib mainida „Üksik saar“, „Lotte“ ja „Phobos“.

Eestis jookseb praeguseks ligi 115 000 vaatajat kogunud film kinodes viimaseid nädalaid. 1. maist on film tellitav koduteleritesse ka Elioni digiTV videolaenutuse kaudu.

"1944" tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Režissöör Elmo Nüganen, stsenarist Leo Kunnas, operaatorid Rein Kotov ja Mart Taniel, kunstnik Kalju Kivi, monteerija Tambet Tasuja, produtsendid Kristian Taska ja Maria Avdjushko, kaasprodutsent Ilkka Matila ja executive produtsent Kristjan Rahu.

Osades: Kristjan Üksküla, Kaspar Velberg, Maiken Schmidt, Hendrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Priit Pius, Märt Pius, Hendrik Toompere juunior, Gert Raudsep, Mait Malmsten, Peeter Tammearu, Ain Mäeots, Rain Simmul, Kristjan Sarv, Ivo Uukkivi, Andero Ermel ja teised.

Tootjad: Taska Film ja MRP Matila Röhr Productions (Soome).

Film on valminud Eesti Filmi Instituudi, Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Eesti Kultuurkapitali ja erakapitali toel.