Anna teada, kuidas sulle meeldis paljuräägitud seriaali “Pank” avaosa

 (312)
Anna teada, kuidas sulle meeldis paljuräägitud seriaali “Pank” avaosa
Foto: Ekraanitõmmis

Täna tele-esilinastus ETVs teleseriaal "Pank", mis räägib kümne tunni jooksul Eesti inimeste ees olnud valikutest 1990ndatest peaaegu tänapäevani. Seriaali keskmes on sündmused ühes pangas, mille tegevus mõjutab olulisel määral kõigi riigi elanike käekäiku.

1990ndate alguses saabub panka Toomas, kes teeb peadpööritavat karjääri. Koos pangajuhtide Ülle ning Kaljuga rühitakse läbi majanduskriiside edasi suurema eesmärgi poole. Ent paratamatult tekivad konfliktid konkurentidega, tööpinge murendab inimsuhteid ning kõik tegelased on silmitsi oluliste valikutega.

“"Panka" on ette valmistatud üle kahe aasta. Sellesse on oma aega ja energiat panustanud mitusada inimest ning paljud Eesti ettevõtted, kelleta sellemahulist projekti ellu ei oleks saanud viia,” rõhutas seriaal produtsent Paul Aguraiuja. Ta lisas, et seriaali "Pank" suurtoetaja on AS Olerex, kelle tugi on seriaali valmimisel olnud väga oluline.

Seriaal valmis EV100 puhul ja jõuduis ETV eetrisse tänasest ja uus osa on igal neljapäeval. Lisaks ETVle on sarja näitamisõigused soetanud juba ka Soome YLE ning Läti Riiklik Televisioon.

Seriaali režissöörid on Jan Erik Nõgisto, Rainer Sarnet, Juhan Ulfsak ning Marianne Kõrver, peaosades Sergo Vares, Evelin Võigemast, Gert Raudsep, Priit Võigemast ja Andres Dvinjaninov. Operaatorid on Meelis Veeremets ja Ants Martin Vahur, monteerijad Hendrik Mägar ja Jaak Ollino jr, helilooja Sten Šeripov.

Seriaali autorid on Eero Epner ja Tarmo Jüristo, produtsent Paul Aguraiuja.