"Austin Powers", "Matrix" kandideerivad MTV filmipreemiatele

 (10)

Noortele mõeldud kassatükid "The Matrix" ja "Austin Powers: spioon, kes mind kargas" ("Austin Powers: The Spy Who Shagged Me") kandideerivad mitmes kategoorias tänavustele MTV filmipreemiatele. Mõlemad filmid on esitatud preemiale kuues kategoorias, neile järgneb "Julmad kavatsused" ("Cruel Intentions") viie nominatsiooniga.

Nii "Matrix" kui "Powers" kandideerivad parima filmi kategoorias koos "Kuuenda meele" ("The Sixth Sense") ja "Kuuma pirukaga" ("American Pie"), mis mõlemad kandideerivad neljale preemiale.

Samas kandideerib "Tabamatu ilu" ("American Beauty") vaid ühes kategoorias: edukaima läbimurde preemiat läheb püüdma Wes Bentley.

Nii nagu MTV preemiate puhul ikka, antakse välja ka mõned tavatud auhinnad, näiteks parima võistlusstseeni (Edward Norton "Fight Club") ja suudluse (Hilary Swank ja Chloe Sevigny "Poisid ei nuta" ("Boys Don't Cry")) preemiad.

Auhinnad annab 8. juunil toimuval tseremoonial üle Sarah Jessica Parker.

Parima meesosatäitja auhinda lähevad püüdma Bruce Willis ("Kuues meel"), Keanu Reeves ("The Matrix"), Adam Sandler ("Big Daddy"); Ryan Phillippe("Julmad kavatsused"), Jim Carrey ("Man On The Moon").

Parima naisosalise auhinda lähevad püüdma Sarah Michelle Gellar ("Julmad kavatsused"), Drew Barrymore ("Never Been Kissed"); Neve Campbell ("Scream 3"), Julia Roberts ("Runaway Bride") ja Ashley Judd ("Double Jeopardy").