BLOGI, FOTOD ja VIDEOD | Kõik maskid on langenud! Võidukalt väljus aasta salapäraseimast lahingust Jäär

 (11)
Vaata, kes olid Lill, Jäär ja Putukas!

Kevade suurim teleshow „Maskis laulja“ kulmineerus suure finaaliga 3. mail. Esimeses finaalivoorus langes välja Putukas, kelleks osutus Mart Mardisalu. Lõpuduelli jäid heitlema Lill ja Jäär. Lille maski alt paljastus Kaire Vilgats. Saate võitis Jäär, kelleks osutus armastatud Stefan!

TV3 suurshow „Maskis laulja“ võitjaks hääletas rahvas Jäära, kelle kostüümis peitus terve hooaja vältel vaatajaid vaimustanud andekas laulja Stefan Airapetjan.

„See teekond oli väga huvitav ja minu kui laulja jaoks suur väljakutse. Saate lauluõpetaja Maiken ütles, et pane hullu, sul on see võimalus, tänu millele esitasin lugusid, mida muidu iialgi valinud poleks,“ tunnistas Stefan.

Läbi hooaja pakuti Jäära kostüümis peitunud inimeseks palju variante, näiteks Joel Ostrat, Lauri Pihlap, Sepo Seeman, Kristjan Kasearu, Tanel Padar, Robin Juhkental, Rene Puura, Stig Rästa, Karl-Erik Taukar, Uku Suviste jpt, kuid detektiiv Brigitte Susanne Hunt käis välja ka õige nime. Vihjeklipis olid viited Stefani Armeenia päritolule ja ta isale, kes Armeenia restorani peab. Samuti vihjati Stefani seostele muusikaga nii lapsepõlves kui ka viimaste aastate Eesti Laulul. Ära märgiti osalemine filmis „Lõbus perekond“, tema sünnipäev detsembrikuus ja nõrkus lihatoitude vastu.

Maskisaate avahooaja teisele kohale jäi Kaire Vilgats. „See oli minu jaoks niivõrd äge seiklus ning tänan kogu saatetiimi ja eraldi ka lauluõpetajat Maikenit, kes mu häälega imesid tegi,“ ütles Vilgats. Vihjeklipis olid viited Kairele kui Eesti kõige andekamale ja kuulsamale taustalauljale, kes on korduvalt osalenud Eesti Laulul ja Eurovisioonil. Samuti mainiti ära Kaire töö erinevates teatrites, osalemine muusikalides, telesaadetes; vihjeid oli tema telereporterist emale ning ka kehakaalu langetamisega seotud eridieedile.
Tänases „Maskis laulja“ finaalis osalesid Putukas, Lill ning Jäär. Pärast avavooru langetas detektiivide otsuse tulemusel maski Putukas ehk TV3 „Seitsmeste uudiste“ juht ja ankur Mart Mardisalu. Televaatajate hääletusega kuulus maskisaate teine koht Lillele ehk lauljannale Kaire Vilgatsile ning võitjaks tuli Jäär ehk laulja Stefan. Jäära finaalilood olid „Chop Suey" ja “Für Oksana”.

Seotud lood:

“Maskis laulja” avahooajal vaimustasid ja üllatasid televaatajaid Vanapaganast Jaanus Nõgisto, Rotist Laine Randjärv, Sõdalasest Toomas Luhats, Jonnipunnist Getter Jaani, Silmamunast Kaisa Selde, Pilvest Toomas Uibo, Lõvist Kärt Anvelt, Putukast Mart Mardisalu, Lillest Kaire Vilgats ja Jäärast Stefan Airapetjan.

Vaata kõiki etteasteid taas siin:
LILL – „Aed“

JÄÄR – „Chop Suey“

PUTUKAS – „My Way“

LILL – „Kuninganna“

JÄÄR – "Für Oksana"

Kroonika lugejad said terve hooaja vältel kaasa rääkida pühapäeviti otseblogis ja arvata, kes maskide all on. Finaalis rääkis ka kaasa 10 suurepärase kostüümi autor Liisi Eesmaa, kes kwrgitas nende valmimiselt saladusteloori. Aitäh!

Maskisaate finaal
Muide, homme võtab Kroonika Instagrami enda kätte maskisaate üks produtsent Triin Luhats! Ta vihjas ka juba, et tuleb üks põnev Maskisaate pusa- ja tassiloos ja kel veel saate teemal küsimusi, saab ka need esitada! Otsi meid @kroonika ja sukeldu Luhatsi argipäeva juba homme!
Peeter, sul on õigus, see ei olnud otsesaade :) Juba 17. aprillil rääkis meile TV3 programmijuht näiteks siin erinevate saadete tegemisest praegusel ajal, kus juttu ka maskisaatest: https://kroonika.delfi.ee/news/kino/tv3-programmijuht-annab-aru-palju-rasib-kriis-programmi-ja-kui-edukas-on-skype-televisioon?id=89591429
Liisi Eesmaa: Vaadake kindlasti järgmisel pühapäeval maskisaate behind the scenes tegemisi, seal veel rohkem kostüümidest ja lauljad ise kommenteerivad ka. Suur tänu ka minu poolt kogu maskisaate tiimile, lauljatele ja eriti produktsioonile, kes nii palju rasked ja "nähtamatut" tööd ära teeb selleks, et kõik valutult sujuks!
Peeter Lasma: Kes teeb selgeks , et see saade ei oljud otsesaade?
Liisi Eesmaa: Stefan on hästi soe ja südamlik tegelane, palju õnne sulle!!! Jään kõiki tegelasi igatsema, milline sõit see oli nendega koos! Meil lõpupidu ei ole ja see tundub peale sellist raju perioodi lihtsalt kriminaalne aga noh püsime terved.
Oli üks äge sõit! Loodame maskides lauljaid näha veel ja veel! Aitäh kõigile kommentaatoritele ja Liisile, kes need võimsad teosed lõi ja täna meid ka siin detailidega kurssi viis!
Liisi Eesmaa: Jäära puhul jõudsime teha täpselt 1 kostüümiproovi. Tiiserite filmine oli kohe ukse taga, seetõttu saigi ta nii erilise ürbi, mis on suuruse mõttes reguleeritav ja põhirõhk mustrimaagial. Natukene tundus äge ka mõte, et sellise ürbi sisse saaks nii meest kui naist peita. Stefan ise kannab hästi konkreetseid ja minimalistlikke riideid, seetõttu tekkiski mul idee, et viiks tema must-valge minimalismi maksimumi ja keeraks op-kunstiks. Kõik selle karakteri puhul on autorilooming ja minu ideeks oli luua hästi luine suurte sarvedega ja tugeva lõuaga pea. Kostüpm, mis sobiks ka moelavale.
Stefan ise paistab väga särav ja õnnelik! Palju õnne! Suurepärane töö!
siil udus: Nagu öeldud sai .. Stefan
Jäär on Stefan!
Liisi Eesmaa: VJäära jalanumber on 46 ja need valged saapad ma leidsin Asosest
Kohtunikest vaid Krista Lensin muutis oma arvamust ning pakkus, et Jäär on hoopis Uku Suviste. 
Liisi Eesmaa: Jälle 1 tore trivia fakt- kuna poed suleti eriolukorra tõttu, siis mingi hetk polnud mul enam kuskilt võimalik uusi ehteid ja aksessuaare hankida. Suurem osa neist pärlitest, millega Kaire ilutseb olid mingi hetk kaelas ka Silmamuna Kaisal. Taaskasutus!!
Ats: Jäär on martin helme
Liisi Eesmaa: Kaire on nii võimas ja inspireeriv naine, teadsin kohe, et tahan teda riietada punasesse. Tema puhul seadsin enda lähteülesandeks proportsioonide muutmise ja eksitamise, seetõttu sai ta endale väga suured varrukad, kleidi kangast kulus kokku 10-12m ja peakatte ja selja kroonlehtede kõrgus oli kuskil 120cm. See aitaski tekitada segaduse, et nii eri suuruses naisi sinna kostüümi sisse pakuti. Võimsal naisel võimsad aksessuaarid, puhas mustkunst!
eid_1531241b6360df: jäär on mikk saar
Peeter Lasma: ikkagi Kaire Vilgats , mitte Siiri Sisask
Läbi hooaja pakuti Lille kaunis kostüümis peitunud inimeseks palju variante, näiteks Elina Nechayeva, Evelin Võigemast, Anneli Peebo, Ülle Kaljuste, Helen Lokuta, Pirjo Levandi, Elina Reinold, Liina Vahtrik, Katrin Karisma, Laine Mägi, Lea Dali Lion jpt, kuid detektiivid käisid välja ka õige nime. Vihjeklipis olid viited Kairele kui Eesti kõige andekamale ja kuulsamale taustalauljale, kes on korduvalt osalenud Eesti Laulul ja Eurovisioonil. Samuti mainiti ära Kaire töö erinevates teatrites, osalemine muusikalides, telesaadetes; vihjeid oli tema telereporterist emale ning ka kehakaalu langetamisega seotud eridieedile.
See on Kaire Vilgats!
Kohe saame teada, kes on Lill!
Kohtunikest mitte keegi ei ole Lille osas oma meelt muutnud. 
Jäär võitis!
Liisi Eesmaa: Kui kõigil algas "maskide ajastu" märtsis, siis mul algas juba veebruaris, samal ajal olid töös vastuvõtu kleidid ja presidendi teenetemärgi pükskostüüm ja eka modetudengite Hull Hall näituse juhendamine ja avamine. Siiani tundub ebareaalne, et nii palju ühte perioodi ära mahtus. Ühte päeva mahtus mitu päeva. Meenus seik, kuidas otsin Jäärale musti latekskindaid (mid ma ei leidnudki) ja mu abiline helistas erinevaid sekspoode läbi. Siis ta ühel hetkel meenutas seda ja ütles "mäletad kui eelmisel nädalal sekspoodi helistasin?" ja ma olin, et "Eliise see oli ju eile..." Ajataju oli täiesti pekkis :).
Peeter Lasma: Kuulasin just Siiri Sisaskit ja olen peaegu kindel lill on Siiri Sisask Stefan on vist jäär
Ats: Lill on monika helme
Eku: Jäär on Uku Suviste või Kristjan Kasearu :)
Ka osalised ise kodudes ei tea praegu, kes võidab!
Kai: Jäär on Jüri Pootsman
onu ehee: jäär on gameboy tetris
Anne-Mary: Vilgats ja Kasesalu, arvan ikka
Eku: Lill on Kaire Vilgats 100%
Kallis Kristjan, saade on tõesti varem salvestatud ja kaks lõppu on salvestatud. See on telemaailmas tavapärane praktika ja vaataja näeb eetris häöletustulemusel selgunud võitja emotsioone ja paljastumist, vastavalt peagisaabuvatele tulemustele.
Kristjan: Huvitav, et kellelgi küsimust ei teki, milleks see hääletus? Tegu on ju päeval salvestatud saatega ja see ei ole otse? Võitja oli juba päeval teada
Mannike49 @ hot.ee: Jäär Nublu
Eda: Lill on Lea Liitmaa
Eve:): Jäär seisab aeg-ajalt nagu Nublu.
pankertom: Kas Lille taga on Katrin Karismaa
elmar: lenna kuurma
Anton: Maria Listra
Ka Lille laul on lauldud! Võimas! On jäänud vaid vaatajate hääletustulemusi oodata nüüd, et saada selgeks, kes on võitja! Ja vaadata muidugi, kes on nende salapäraste kostüümide sees!
Liisi Eesmaa: Maskid on meisterdatud erinevates tehnikates. Enamuse jaoks on kõigepealt loodud savist või plasteliinist elu-suuruses vorm ja siis sellest vorm võetud näiteks paper mache tehnikas või worbla materjaliga. osad on pärast pahteldatud ja siledaks lihvitud- näiteks rott ja siis värviga ga kaetud. lille tehnika leiutasin ise. see on 1 pehme ja õhuke vahtkumm materjal või lehtl, mida saab kuumusega manipuleerida. meisterdasin erinevad kroonlehed valmis ja siis katsin need epoxivahaga, mis need plastikuks muutis. palju keemiat ja mürki ja untsu minemisi :)
Äkki: Siiri Sisask
Anne: Pakun,et Lill on Kaire Vilgats ja jäär on Stefan
Oh kui kaunis!
Aitäh, Jäär! Nagu näha, oled sa seni mõistatus!
Toivo Nurmsalu: lill on Kaire Vilgats ja jäär on stefan
Ats: Ats jäär on mart helme
Eda: Jäär on Nublu
Liisi Eesmaa: Need Nublu suured prillid on karnevalipoe kaup :)
Kust nii suuri prille saab, Liisi?
peep: pakun Enn Eesmaa
Liisi Eesmaa: Selle hiti jaoks sai Jäär juurde tuusad päiksekad ja paksu kuldketi. Ma olin ka Nublu & Gameboy Tetrise Für Oksana stilist nii, et olin selle teemaga väga "kodus".
Eve, me isegi toimetuses arutasime selle võimaluse üle korduvalt. Kuna temast on vähe teada, ei saa välistada.
Eve: Jäär ON Nublu
Isegi nublu oleks praegu uhke!
Peeter Lasma: lill võib olla Siiri Sisask või siiski Kaire Vilgats
Ja nüüd siis Jäär ja "Für Oksana"
Liisi, millest on need maskid tehtud? näitekss Lille kroonlehed?
Peeter Lasma: Mina jälle ootan maski aja lõpp, sest ma ootan vabadust koroona ikkest!
Liisi Eesmaa: Eelnevalt küsiti Vanapagana kohta. Jaa, see oli 1 minu lemmikmaske (instas kogu valmimise protsess üleval). Aga Vanapaganast pole eriti palju illustratsioone olemas ja seetõttu otsisin inspiratsiooni ja pidasin mõttemänge, et milline 1 vanapagan üldse välja näeb. Tahmase näoga nukitsamees? Minu suurimaks mõjutajaks kjunes Jüri Arraku looming ja tema Vanapagan, kes Suure Tõlluga maadles. Kuid minu disainitud Vanapagan oli šikk trixter ja pigem intelligentne glämm-rokk mõjudega härrasmees. 3 punast led-silma oli tal seetõttu, et leidsin ägeda Arraku töö, kus Vanapaganal oli 1s solmakoopas 2 silmamuna ja teises 1. Äge ja originaalne ning kummaline ka.
Bet: Lill- Liisi Koikson.
Merike: Oeh, kuidas küll need nädalad nii kiiresti on läinud, et täna juba finaal .. ootan juba praegu järgmist hooaega! :)
Eve: jäär on Nublu ja Lill on Kaire Vilgats
Peeter Lasma: lill võib olla ka Siiri Sisask
Liisi Eesmaa: Vapustav hääl, ta elas oma putukarolli imehästi siss! Tema puhul oligi kostüümi algseks ideeks mäng sõnaga Mardisalu ehk Mardikas. Tundus nii lihtne ja naiivne, et ma arvasin, et see olekski tegelikkuses parim maskeering nii otsene, et ei oskaksi ära arvata. Putukas oli Ženja peavalu, päris mitu korda uuris, et äkki annaksin lisavihjeid :))
Jäära poolt saad hääletada, helistades 900 77 61, Lille poolt 900 77 62
Saate vihjeklipis viidati Mardisalu ametitele TV3 uudistetoimetuses, samuti saadete „Kuldvillak“ ning „Täna õhtul Mart Mardisalu“ juhtimisele ning jalgpalliülekannete ja pokkeriturniiride teleülekannete kommenteerimisele. Viiteid oli ka Mardisalu minevikule muusikamaailmas, mil ta mängis bändis klahvpille või esitas hittlugu „Varumees“. Samuti vihjati sellele, et Mardisalu valiti aastal 2000 ajakirja Kroonika poolt seksikaimaks meheks ning et tema Putuka-kuju on inspireeritud Mardisalu hüüdnimest Mardikas. Muide, Kroonika meelelahutusauhinnad hääletus 1. voor kestab veel täna! Kas Mardisalu vüiks ka 2020 sama tiitli võita? Hääleta siin: https://kroonika.delfi.ee/news/meelelahutusauhinnad/
Liisi Eesmaa: Postitan ka jooksvalt stoorisid ja infot maskisaate kohta oma insta kontole. Vanapagana ja roti valmimine on seal juba ilusasti üleval ja kõik teised lisan ka lähiajal Otsi Instagramist kasutajat liisieesmaa https://www.instagram.com/p/B_h4DBRpVQW/
Putukas asub viimast laulu laulma! Sumise mõnusalt!
Helen: Jess, ma ei peagi jooksmas käima hakkama 😁
Marko: Marianne Leibur on täna vōitja!
Anne Kask: Lill on Evelin Võigemast
S: Ei üllatunud :) Aga muidugi kahju, et putukas ei võitnud! :)
PUTUKAS oli Mart Mardisalu!
andrus.kalmu@gmail.com: Liisi Eesmaa... mine tea, ehk teed kohtuvad mingite tegemiste raames. Iseenesest oleks huvitav...:). Kui taolistest maskidest rääkida:)
Peeter Lasma: Kuna see aasta on tänu koroonale maski aasta siis küsimus , kas saab tulevikus midagi osalejate sarnaseid joonistatud näomaske osta kuskilt müügivõrgust?
Vanapagan: Minu meelest köige ägedam oli vanapagana kostüüm. Aga üks asi jäi segaseks - miks oli tal 3 silmamuna?
S: Nii tore saade! Aitäh kõigile, kes selle projekti taga on olnud! Loodan, et tuleb ka teine hooaeg:)
Liisi Eesmaa: Veel põnevatest trivia faktidest- kõige keerulisem oli leida lahendus Jonnipunni kostüümi valmistamiseks. Tuleb välja, et ümmarguse suure plastikkera valmistamine on jõhkralt keeruline ja kallis protsess. Lõpuks leidsin lahenduse, hiigelsuur õhupall (1,5m) sai üle pritsitud polüuretaaniga. See nägi välja nagu kaader Mad Max'i filmist, kus kaitserüüs voolikuga mees kahjuritõrjet teeb vms. Jonnipunni vööümbermõõt oli....tatataa 3,5m. Kõige pisem Getter sai kõige suurema kostüümi.
Anne-Mary: Jäär- Kristjan Kasearu Lill - Kaire Vilgats Putukas - Mart Mardisalu
Huvitav: Ükskõik, mis saab, siis olid uskumatud 8 nädalad! Aitäh! Ootan juba uut hooaega.
Liisi Eesmaa: Enamus osalejaid said oma maski esimest korda pähe alles kõige esimesel filmimisel ja olid "pimedusega" löödud, sest nendega on tõesti väga keeruline näha ja liikuda. Jonnipunni kostüüm kaalus kokku 18kg....
Liisi Eesmaa: Kui kellegil on kostüümide ja maskide osas küsimusi, siis siin on teie võimalus.
Liisi Eesmaa: Iga maski ja pea tegemine võttis aega kuskil 2 nädalat, mõni isegi 3 nädalat. See oli kreisi loe #enesetapp :)))
Peeter Lasma: Huvitav kaua maski tegemine aega võttis ja kas need lähevad müüki ?
Liisi Eesmaa: Kusjuures trivia fakt- putukas vihkab tegelikkuses rohelist värvi :) Ja see kostüüm on tõeline termopakend, ta on läbimärg peale esinemist. Putuka rinnakilp pärineb mootoratta kaitsevarustusest ja on selliseks üleminekutega roheliseks ja kuldseks spreytatud
.: Jäär - Stefan Lill - Kaire Vilgats Putukas - Mart Mardisalu
Jäära fänn: Minuarust võiks Jäär(Stefan) võita, putukas(Marten Kuningas) olla teine, ning lill kolmas
Kohtunikud arvavad, et PUTUKAS on: Lensin- Mart MardisaluFokin- Tomi RahulaHunt- Mihkel RaudJuur- Peeter Võsa
Tomi Rahula: Tegu ei ole minuga, võin kinnitada :)
Liisi Eesmaa: Putukas on totaalne hurmur, tundus absoluutselt kohane talle vintaažkaabu pähe panna ning punase roosiga rind õide lüüa! Eks ta elab ka suurelt lillele ja jäärale kaasa!
Kindel: @merike ma ei saaks sinuga rohkem nõustuda! Uskumatu, ma olen kindel, et putukal läheb hästi täna!!
Merike: Hea töö putukas!!!! Isegi kui ei võida, ma annaksin talle eriauhinna vist! :D
Jansa: Ok, natsa uurisin Vilgatsi tausta, on Endla teatriga seotud jah teismelisena..
Peeter Lasma: Ma arvan et putukas on Mart Mardisalu jäär Stefan ja lill Kaire Vilgats
Kallis segadus, seletame ka sulle veel: Kaks vooru on tänases saates. Esimesest voorust lahkuja valib detektiivide armee peagi, lõpduelli võitja otsustavad televaatajad kahe jääja seast hääletades!
Liisi Eesmaa: Putuka pea valmistati mulle Bulgaarias ja jõudis napilt- napilt päev enne filmimist Eestisse. Eestis olid kõik meistrimehed juba kinni ja kedagi polnud võtta. Päris palju juhtus seda, et läksin erinevatele meistrimeestele külla vanakooli viisakustega- kommikarp kaasas, või gin'i pudel taskus, et mind üldse nii vähese ettehoiatamisega jutule võetaks :X
segadus: Väga kahju, et sellist asja tunnistate, aga ei saa aru, osalejaid on ju KOLM, miks on ainult KAKS lõppu salvestatud????
Kaks vooru on tänases saates. Esimesest voorust lahkuja valib detektiivide armee peagi, lõpduelli võitja otsustavad televaatajad kahe jääja seast!
Ah: Kuidas kaks lõppu, osalejaid ju kolm?
S: Järjekordne tõestus, et tegu on Mardisaluga. Kunagi oli turniir Suvest Suveni kus ta esines :)
Putukas on valinud loo "My way" - kas see "tee" viib ta ka lõpuduelli, saame peagi näha!
Sul on õigus: see ei ole otsesaade, vaid salvestus! Aga salvestatud on kaks lõppu ja vastavalt vaatajate hääletustulemustele läheb eetrisse tõelise võitjaga lõpp. See pole esimene ega viimane saade, kus sellist asja parema vaatamiselamuse nimel tehakse.
Kas pole: Mul on tunne et see saade ei ole otse
Kes on see salapärane satikas?
Kohtunikud arvavad, et LILL on: Fokin- Kaire VilgatsHunt- Kaire VilgatsLensin- Maria ListraJuur- Maria Listra
JALANUMBER 44: LILL ON MEESSOOST ISIK
Liisi Eesmaa: Lille pea meisterdamine kestis kokku peaaegu 3 nädalat #puhaskäsitöö . Aga kokku oli kõigi kostüümide ja peade valmistamiseks aega 5 nädalat, mu elu hullim projekt. Ma siiani, ei suuda uskuda, et kõik see päriselt valmis sai. Mu meeskonnas oli kokku cirka 12inimest- maski meisterdajad, õmblejad ja tehnilised töömehed ja ikka jäi puudu...
ma tean: kare kauksi laps elab rootsis
KES MUU: LILL ON KARE KAUKS, TA MEES ELAB ROOTSIS, LAPSED ROOTSIS, ROOTSI ROOTSI ROOTSI KARE KARE KARE
Jansa: Kui Maiken sealne lauluõpetaja on, siis ei saa olla loogiline, et Lill on Maiken. Pls mõelge natukene
Ax: Lill, on kare kauks
Teadja: Lea Liitmaa on LILL, Mart Mardisalu on Putukas
Fänn: Jäär on Kasearu ja Lill on Maiken!
siil udus: Lill paneb ikka nii laias spektris, ülevalt ja alt, et see võib olla kes iganes. teada on, et ta on 40+ ja lavalaudadelt tuttav.
Jäära esitlust saab taasnautida siin:
Marve Essast: Jäärale võit
ju: Anne Reemann!!!!!
Ülle: pole kahtlust küll enam-Kaire Vilgats
Jansa: Usun ka, et Jäär on Stefan.. Aga Lill on täielik mõistatus! Putukas on kindlasti Mardisalu. Kui korra laule kordas, viskas igas laulus Mardisalu häält. Ja noh... Putukas.. /Mardikas.. Mardikas oleks Mardisalule liiga loogiline ju:P
Anne-Mary: Lill- Kaire Vilgats
S: Kare Kauks
Kris: Jäära vihjes oli " Laura". 2018 laulis Stefan Eesti Laulu mille pealkiri oli "Laura".
Oh kui kenasti Lill seda aeda kaunistab!
Lill: Hanna-Liina Võsa
Andre Viljamaa: Lill peaks olema Vilgats, isegi Hüljatutes on mänginud
Nüüd tuli ka vihje näosaatele. Seni lugejate pakututest klapiks see Kaire Vilgatsiga kenasti ka.
Liisi Eesmaa: Algselt oli mul Jäära tegelase pea jaoks 1 teine plaan kuid temaga päriselus kohtudes muutsin meelt ja nii kangestuski mulle silme ette 1 võimsate sarvede ja tugeva lõuajoonega tegelane. Ma tahtsin, et see oleks superstiilne ja hüpnotiseeriv kostüüm. Kõik Jäära ja samuti kõigi teiste tegelaste kostüümid, maskid ja detailid on puhas käsitöö. Isegi Jäära kostüümi muster on originaaltrükk, mis pärineb minu 2015 aasta kollektsioonist Hüpnoos.
Ax: Jää, r Norman salumäe, või rasmus rändvee
Visionaire: system of a down laulja on armeenlane - jäär: Stefan
Kindel: Jäär on küsimusteta Franz, ma olen selles kindel!
siil udus: No ma siia kõrvale laulusaate Perepidu, söögikohta pidav isa, lambad, armeenia bänd jne. :)
sarah: @filmifan TÕESTI, olin selle täielikult ära unustanud, Malmstenil ju ema ka väga tuntud näitleja
Kohtunikud arvavad, et JÄÄR on: Hunt- Stefan AirapetjanJuur- Karl Robert SaaremäeFokin- Rene PuuraLensin- Madis Arro 
filmifan: Franz ju mangis BSH-ga klassikokkutulekus ja kiirtee porgusse ka !
Jäär annab kõneainet palju detektiividele! 
kutsa_: No enne oligi Mait Malmsten tuntum, nüüd on Franz Malmsten isa varjust välja tulnud!!!
FaFaFaa: @kutsa Tegu KINDLASTI ei ole Frnaz Malmsteniga, see pole ju üldse loogiline
Merike: Jäär on kindlasti Stefan! Algusest peale lemmik ja väga hea meel, et finaali jõudis! Väga võimas vokaal ja no see loovalik.. supeeeeer!
mina: Ma kaldun arvama ka , et Kasearu. Aga need vihjed ei käiks nagu temaga kokku...
orutamme: System of a Down laulija ja frontman Serj Tankijan.Armeenlane.Järeldused tehke ise :)
Liisi Eesmaa: Kui ta ennast laulu lõpus pikali viskas, siis pidin südari saama :). Saadete jooksul juhtus 2x et sarved läksid katki ja vajasid parandamist, selleks oli aega sirka 15min. Adrekas lendas kõrgelt!!
siil udus: @kutsa. MInu arvamus põhineb kõigi saadete pinnalt. Aga kõik on võimalik:)
Kaire: @kutsa_ Seda.minagi!
Karmen: Kristjan kasearu = jäär
kutsa_: @siil udus Hetkel olen isiklikult rohkem nõus nende @Kaire ja @Artur kommentaatoritega, et tegu võiks pigem olla Franz Malmsteniga
Liisi Eesmaa: Hüpnotiseeriv ja üllatusi täis Jäär sai täna endale lisaks kitsehabeme, et esitatav lugu veel võimsam ja veenvam oleks!
Võimas! Jäär võib küll nüüd puhkama minna pärast seda ägedat etteastet!
mina: jäär.... issand kui hea lugu
siil udus: "perepidu" oli asi, kus Stefan perega esines. Lisaks see söögitegemise teema ja isa jne.
Artur: F. Malmsten on tüesti väga hea pakkumine! Kuidagi sobib väga hästi lavale!
Liisi Eesmaa: Räägin natukene kostüümide loomise tausta ka täna. Mina olin 1 neist väga vähestest inimestest, kes teadis algusest peale eesti kõige paremini hoitud saladust- kes on maskide all peidus! Kostüümikunstnikuna oli mul väga eriline roll, sain suure arhitektina kõik karakterid otsast lõpuni ise välja mõelda ja kujundada. Tänan nii osalejaid kui produktsiooni tiimi, selle võimsa loomingulise vabaduse eest!
Jäär esitab meile loo "Chop Suey" mis on armeenlastest koosneva bändi System of a Down lugu. Viide Stefanile?
krubu: jäär on äkki joel rasmus remmel :D
Kaire: Jäär võiks olla Franz Malmsten
mina: Jäär ja Lill need on ikka veel minu jaoks mõistatused
Tean: Stefan, Mardisalu ja Vilgats.
Riin: Jäär tundus praegu Jüri Pootsmann!
Tänases saates on kaks vooru. Esimese vooru väljalangeja valivad detektiivid, lõpuduelli ja saatehooaja võitja otsustate telefonihääletusel just teie, kallid lugejad!
VAU! Paistab, et Mardil on salvestuste vahel aega olnud kõvasti!
Tere, Teele! Lill on tõesti üks suurim müsteerium vist. Vilgatsist Pirjo Levandi ja Elina Nechayevani on vist kõiki pakutud, aga kindlana kõlama jäänud nime Lille puhul tekkinud pole. Aga täna saab ka tema selgeks - olgu võitja või mitte!
Teele: Mina arvan et Lill on Kaire Vilgats
Huvitav: @Putukas Väga hea tähelepanek
Putukas: Putukas on Mart Sander
Teretulemast, kallid lugejad ja Liisi!
Liisi Eesmaa: Tere kõigile ka minu poolt, kohe-kohe see algabki! Selle saate tegemine on olnud tõeline rollercoaster ja mu 10st "beebist" ainult 3 on alles jäänud. Olen põnevil ja samas veidi ka kurb, et see teekond täna kulminatsioonini jõuab!
Suurimaks õnnestumiseks võib vist pidada lisaks vaatajate armastusele seda, et isegi eesti suguses väikses riigis on võimalik sedalaadi saladust hoida: https://kroonika.delfi.ee/news/kino/tegijad-selgitavad-kuidas-kodumaa-konnatiigis-on-suudetud-mitu-kuud-maskisaate-saladust-hoida?id=89632465
Hooaja alguses rääkis Liisi Kroonika veergudel ka veidi nende maskide loomisest, täna saame ehk detailsemalt juba teada põnevat nende kohta, ent saate alguseni on paras sellega tutvuda: https://kroonika.delfi.ee/news/mitmesugust/meenuta-saate-maskis-laulja-kostuumid-laksid-maksma-uuratu-summa?id=89745863
Lõvi rääkis avameelselt selle nädala LP veergudel oma teekonnast selles saates: https://epl.delfi.ee/lp/maskisaate-telgitagused-aarmine-salastatus-kaelamurdev-kostuum-ja-meeletu-narvipinge?id=89689383