BLOGI JA FOTOD | Eesti ühe armastatuima kinohiti järje “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" eksklusiivne linastus Kuressaares

 (53)

Enam ei pea kaua ootama! Eesti ühe armastatuima kinohiti mustast huumorist pakatav järg “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" jõuab sel nädalal lõpuks kinodesse. Publik sõitis aga juba täna koos asjaosalistega Kuressaarde, kus toimus filmi eksklusiivne linastus. Vahendame otseblogi vahendusel näitlejate ja filmitegijate muljeid nii sõnas kui ka pildis!

Tänane esilinastus Kuressaares tõi saarele Eesti tippnäitlejad ja filmitegijate koorekihi. Kell 18 Kuressaare Linnateatris toimunud esilinastusele pääsesid vaid kutsetega külalised, kel avanes harukordne võimalus kohtuda peaosatäitjate Mait Malmsteni, Henry Kõrvitsa ja Ago Andersoniga (Loe lähemalt SIIT!).

"Klassikokkutulek 2" Kuressaares
Jaane Tomps: Film on vaadatud, esimesed tänusõnad jagatud ja pokaalid kokku löödud ning sõit tagasi Tallinna võib alata!
Jaane Tomps: ”Püüdsime teha oma parima ja veidi teismoodi. Endal oli ka lõbus ja pärast teise vaatamist tekkis tahtmine see kolmas osa ka ära teha,” sõnas Taska vahetult pärast linastust.
Jaane Tomps: “Klassikokkutulek 2” sai oma esimeselt publikult tormilise aplausi!
Jaane Tomps: Linnateatrisse on saabunud valitud seltskond külalisi, kes kiirelt on poseerinud fotoseina ees ja peagi on aeg filmi vaatamiseks!https://www.facebook.com/publik.ee/videos/1613848172001958/&show_text=0&width=560
Jaane Tomps: Jõudsime Kuressaare Linnateatrisse ja juba poole tunni pärast saabuvad esimesed külalised.
Jaane Tomps: Suvel toimunud võteteks said filmitegijad spetsiaalsed kõhukotid, milles oma telefoni, suitsupakki ja muud vajalikki kraami hoiustada. Ago leidis hiljuti oma koti üles ja otsustas seda tänasel tähtsal päeval taas kanda!
Jaane Tomps: Tänane esilinastus toimub põhjusega Saaremaal - just siin võeti purki suurem osa filmist!
Jaane Tomps: Orienteeruvalt kümne minuti pärast jõuame me Kuressaarde ja ees on ootamas pidulik vastuvõtt Kuressaare Linnateatris.
Jaane Tomps: Delfi lugejad pahandavad, et näitlejatel poleks justkui bussis turvavööd peal. Kõigi rahustuseks võin öelda, et antud fotod olid jäädvustatud Virtsus, kui me parasjagu oma praami ootasime. Mait Malmsten oli tegelikult esimene, kes enne Tallinnast startimist hõiskas, et kõik ikka turvavöö kinnitaksid. 
Jaane Tomps: Laevareis möödus linnulennul ja bussisõit Kuressaarde võib jätkuda! Kui kinodesse jõuab "Klassikokkutulek 2", siis meie bussi ekraanidesse jõudis just filmi esimene osa.
Jaane Tomps: Mait tuletab kiirelt reisijatele meelde, et selle nädala teises pooles jõuab kinodesse "Klassikokkutulek 2":
Jaane Tomps: Ja siis Henry kord: 
Jaane Tomps: Mait sai loa laeva juhtimine hetkeks üle võtta: 
Jaane Tomps: Henry, Ago ja Mait kohtumas kapteniga: 
Jaane Tomps: Meie reisi avatoosti tegemine jäi šampusega saabunud Ago kanda:
Jaane Tomps: Oleme oma vahva seltskonnaga jõudnud praami paradel: aeg kõhud täis süüa ja siis minna kapteniga kohtuma!
Jaane Tomps: Publiku Facebooki live otse bussist: https://www.facebook.com/publik.ee/videos/1613744072012368/&show_text=0&width=560
Jaane Tomps: Ago saabus šampuse ja kommikarbiga!
Jaane Tomps: Jõuame kohe Virtsu sadamasse, kuid enne laeva peale suundumist võtame parklast peale Ago Andersoni.
Jaane Tomps: Viktoriini viis läbi Kris Taska isiklikult, kes muu hulga küsis, kui palju käidi "Klassikokkutulekut" vaatamas selle avanädalavahetusel ja palus ära arvata ühe René Vilbre tsitaadi.
Jaane Tomps: Kuna viktoriini ajal polnud lubatud abivahendeid kasutada, siis jäi blogi selleks ajaks pooleli. Minu võistkond nimega Õunad jäi 14 punktiga koos tiim Jäkuga kolmandat-neljandat kohta jagama. Aga ütlen meie võistkonna kaitseks, et meil polnud kambas ühtegi filmiga seotud inimest. Palju õnne meeskonnale Oh jumal, kes sai auhinnatud pudeli Jägermeistriga!
Jaane Tomps: Aeg viktoriiniks!
Jaane Tomps: "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" on Kinoveebi nädala treiler:https://kinoveeb.delfi.ee/treilerid/nadala-treiler-klassikokkutulek-2-pulmad-ja-matused-saabub-taaskord-kinorekordeid-purustama?id=81087435
Jaane Tomps: Eestis kinoajalugu teinud komöödiafilm "Klassikokkutulek" ei saa mitte ühe, vaid lausa kaks järge ning "Klassikokkutulek 3" peaks jõudma rahva ette juba 15. veebruaril 2019! Taska sõnul andis ta kolmanda filmi ideet lauale pannes lubaduse, et see jääb viimaseks: "Võib-olla kümne aasta pärast roomame uuesti kivi alt välja," naerab mees.
Jaane Tomps: Teel Kuressaarde läheb ka suuremaks ajude ragistamiseks, sest produtsent Kris Taska annab teada, et oodata on "Klassikokkutuleku" esimesel filmil põhinevat viktoriini!
Jaane Tomps: Filmi PR-i poole eest vastutav Ivo Kallasmaa teeb kiire ülevaate tänasest ajakavast ja tutvustab ükshaaval bussis viibivat rahvast.
Jaane Tomps: Filmi peaosalised Henry Kõrvits ja Mait Malmsten on juba kohal, Ago Anderson liitub meiega aga alles Virtsus.
Jaane Tomps: „Klassikokkutulek 2: pulmad ja matused“ esilinastusele sõidutab meid Lux Ekspress. Rooli keeravad Baltikumi parimad bussijuhid Alari ja Rein, kellest esimene on eriti lõbusas meeleolus ja ei pea paljuks ka Jägermeistri sarvedega poseerida.
Jaane Tomps: Juba enne linastumist laineid lööva komöödia „Klassikokkutulek 2: pulmad ja matused“ tänane esilinastus Kuressaares toob saarele Eesti tippnäitlejad ja filmitegijate koorekihi.Kell 18 Kuressaare Linnateatris toimuvale esilinastusele pääsevad vaid kutsetega külalised, kel avaneb harukordne võimalus kohtuda peaosatäitjate Mait Malmsteni, Henry Kõrvitsa ja Ago Andersoniga.https://www.delfi.ee/news/paevauudised/meiemaa/meie-maa-saladuseloor-kerkib-juba-esmaspaeval-kuressaares?id=81067853
Jaane Tomps: Eesti filmidest kuulub absoluutne kassatulu rekord "Klassikokkutulekule", mis purustas mullu miljoni euro piiri ning "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" võib 2018. aasta veebruarist alustades selle rekordi taaskord üle lüüa. https://kinoveeb.delfi.ee/uudised/graafik-kas-tead-mis-on-suurima-kassatuluga-eesti-film?id=79712354

“Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused” toob kinodesse tagasi kolm kooliaegset sõpra, kes on otsustanud korraldada ägeda poissmeesteõhtu, aga satuvad ootamatult hoopis matustele. Unustamatust klassikokkutulekust on omajagu aega möödas ning kolme lustliku sõbra elus puhuvad uued tuuled. Kuum rokkstaar Toomas (Genka) on lõpuks otsustanud naise võtta, Mardi (Mait Malmsten) abielus on suured jamad ning Andres (Ago Anderson) on naissoole sõja kuulutanud hakates põhimõtteliseks poissmeheks.

Kuigi tujukad mehepojad on keskeakriisiga leppinud, kestab kirgede torm elumere lainetel endise hooga. Kuidas hoida oma staariseksapiili, kui meedia tõmbab sinu uuele plaadile vett peale? Kuidas eluga edasi minna, kui avastad, et kaasa on patustanud? Kuidas end pärast arvukaid äraütlemisi vastassoole ihaldusväärseks muuta? Seda, kas laulatus ikka toimub, kes vedru välja viskab, kas Mart päästab oma abielu ning kas Andres saab õnnelikuks, saad teada vaid kinosaalis. “Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused” on jultunud komöödia oma tuntud headuses koos armastatud Eesti näitlejatega, mis räägib elust enesest ja enamastki veel.

Seotud lood:

Lisaks peakangelasi kehastavatele Mait Malmstenile, Henry “Genka” Kõrvitsale ja Ago Andersonile lõid filmis kaasa ka muljetavaldav hulk tuntud tegijaid teatrist, televisioonist, raadiost ja ka internetist. Filmi kõrvalosatäitjate tiimis säravad laulja ja telestaar Tanja Mihhailova-Saar, telekoomik Kristel Aaslaid, muusik ja helilooja Stig Rästa, armastatud telesaatejuhid Anu Välba ja Kristjan Jõekalda, blogija Mariann “Mallukas” Treimann, raadio- ja teletegija Eeva Esse ning näitlejad Indrek Ojari, Ingrid Margus, Harriet Toompere, Anne Paluver, Külliki Saldre, Britta Soll, Merle Jääger, Mart Müürisepp, Franz Malmsten, Rita Kender jt.

Raju ja samas südamliku komöödia algstsenaarium pärineb Taanist, Eesti jaoks kohandas originaalstsenaariumi hetke üks premeeritumaid stsenariste, dramaturg ja näitleja Martin Algus, kes loo mahlaka huumoriga kohalikku konteksti tõi. Filmi režissööriks on ka seekord René Vilbre.

“Klassikokkutuleku” on produtseerinud Taska Film, mis on tootjafirmaks ka kõigi aegade neljale menukaimale Eesti filmile: “Klassikokkutulek” (2016), “Nimed marmortahvlil” (2002), “1944” (2015) ja “Sangarid” (2017).

Rohkem infot filmi kohta leiad SIIT!