„Cobra 11“ naiskaskadöör kukkus mägironimisega tegeldes surnuks

 (3)
„Cobra 11“ naiskaskadöör kukkus mägironimisega tegeldes surnuks
AFP/Scanpix

Paljudes märulifilmides mänginud ja eestlastele tuttavas Saksa seriaalis „Cobra 11“ esinenud 32-aastane naiskaskadöör Brigitta W. kukkus oma hobi mägironimisega tegeldes Austria Tirooli mägedes Stubaitalis surnuks.

Õnnetus juhtus 3277 meetri kõrguse Alpide mäetipu otsa ronides. Kell 7 hommikul alustas Brigitta koos 36-aastase kaskadöörist kolleegiga 2300 meetri kõrguselt telklaagist tipu poole ronimist. Mõlemal kirglikul mägironijal oli piisavalt kogemusi. „Ta ei olnud kunagi ettevaatamatu,“ ütles kolleeg ajalehele Bild.

Roniti üle liustike ja kaljude. Mees läks ees, Brigitta järgnes talle. Tipuni jäi veel 200 meetrit, kui kell 10.20 juhtus kaljuseinal ronides õnnetus: Brigitta jalg libises. Kaaslane ei saanud tema heaks midagi teha, sest mõlemad ei olnud ühe köiega kindlustatud.

Naine kukkus sügavikku. Alles 500 meetri kaugusel ja 300 meetrit allpool jäi tema keha jää ja kiviklibu vahele lamama. Kolleeg kutsus abi, kuid midagi päästa polnud enam võimalik. Surnukeha viidi helikopteriga orgu. „Kui ta oleks ainult köiega kindlustatud olnud, poleks midagi juhtunud,“ kommenteeris politseinik.