DVD: Oscari võitja “Michael Clayton”

 (2)
michael clayton
Foto: DELFI

Müügile jõudis seitsmele Oscarile nomineeritud ja parima naiskõrvalosatäitja Oscari võitnud põnevik “Michael Clayton”, mis räägib kogenud tippadvokaadi dilemmast isiklike tõekspidamiste ja tööandja huvide vahel.

Michael Clayton (George Clooney) tegeleb New Yorgi suurimas advokaadibüroos ebameeldivate probleemide kõrvaldamisega. Büroo omaniku Marty Bachi (Sydney Pollack) antavad ülesanded ei meeldi talle enam ammu, kuid kulukas abielulahutus, ebaõnnestunud äritehing ning üha kasvav võlg on sidunud Claytoni lootusetult selle firmaga.

Konkureerivas büroos sõltub tippadvokaat Karen Crowderi (Tilda Swinton) karjäär kohtuasjast, kus kaalul on miljonid dollarid. Kui Claytoni läbipõlenud ja süümepiinades kolleeg Arthur Edens (Tom Wilkinson) aga kõnealust juhtumit saboteerib, seisab kogenud “lahendaja” vastamisi oma karjääri ning oma elu vastutusrikkaima ülesandega.

Filmi lavastaja ja stenarist: Tony Gilroy (“Bourne´i ultimaatum”, “Bourne’i ülemvõim“, „Bourne’i identiteet“ stsenaariumi autor)

Osades: Oscari võitja George Clooney (“Süriaana”), Oscari võitja Tilda Swinton (“Murtud lilled”), Tom Wilkinson (“Armunud Shakespeare”), Sydney Pollack (”Sopranood”).

Originaalpealkiri: „Michael Clayton“

Žanr: põnevik, draama

Lavastaja, stenarist: Tony Gilroy

Toodanguaasta: USA 2007
Pikkus: 114 min
Audio: inglise, leedu, läti, vene, inglise
Subtiitrid: eesti, leedu, läti, vene

Levitaja: Acme Film 2008

value="http://www.youtube.com/v/EHckVQm4cW0">value="transparent">src="http://www.youtube.com/v/EHckVQm4cW0"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="405"
height="338">