DVD: Patu linn

 (1)
Sin City

„Patu linn“ on Milleri koomiksisõprade või Rodriguez—Tarantino filmide austajate rõõmuks jõudnud DVD-le nüüd ka eestikeelsete subtiitritega.

„Patu linn“ on hoogne musta huumoriga vürtsitatud koomiksifilm, kus on osavalt seotud kolm paralleelselt arenevat lugu.

Paralleelmaailma keskmes on fiktiivne Basin City, kus valitsevad gangsterid, vaesus ja kriis. Politsei teenib võimul olevaid mõrtsukaid, roimad on muutunud tavanähtuseks ning naised on imeilusad ja surmavad.

Koomiksikunstniku Frank Milleri sarja „Sin City“ põhjal valminud „Patu linn“ on väga hästi õnnestunud koomiksifilm, mille lavastas Robert Rodriguez („Grindhouse: Planet Terror“) ja kaasrežissööriks on koomiksi autor Miller ise. Lisaks pani erikülalisena režissöörina õla alla ka Quentin Tarantino („Kill Bill“, „Pulp Fiction“).

Filmis teeb kaasa rida nimekaid näitlejaid: Mickey Rourke („Once Upon a Time in Mexico“), Clive Owen („Closer“), Jessica Alba („The Eye“, „Good Luck Chuck“), Bruce Willis („Unbreakable“), Benicio Del Toro („21 Grams“), Rosario Dawson („Grindhouse: Death Proof“), Elijah Wood („Lord of the Rings“), Brittany Murphy („Don´t Say a Word“), Michael Madsen („Reservoir Dogs“, „Kill Bill“), Jaime King, Alexis Bledel („Gilmore Girls“), Devon Aoki („War“, „2 Fast 2 Furious“).

„Patu linna“ järgmine film peaks kinno jõudma 2009. aastal.

Originaalpealkiri: „Sin City“
Žanr: põnevik
Lavastaja: Robert Rodiguez, Frank Miller
Toodanguaasta: USA 2005
Pikkus: 2t 4 min
Originaal: inglise

Subtiitrid: eesti, leedu, läti, vene
Levitaja: Acme Film 2008

value="http://www.youtube.com/v/YKFLrTYKIXk">value="transparent">src="http://www.youtube.com/v/YKFLrTYKIXk"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="375"
height="309">