DVD: põnevusdraama „Öö kuulub meile“


28ndl we own the night
Foto: DELFI

„Öö kuulub meile“ on pingeline põnevik, mis jutustab loo kahest vennast, kes tegutsevad õiguse vastaspooltel, kuid keda kõikidest erinevustest hoolimata seob lojaalsus.

Bobby Green (Joaquin Phoenix) on keeranud selja oma perekonnale. Ta juhib Brooklynis Brighton Beachi linnajaos ööklubi ”El Caribe”, olles vahetanud perekonnanime, et varjata seost põlise New Yorgi politseinike suguvõsaga. Bobby jaoks on iga õhtu pidu, mida ta jagab nii klubi külastajate kui oma seksika pruudi Amadaga (Eva Mendes).

Ent aastal 1988 kogub narkoäri New Yorgis hoogu. Bobby püüab hoida distantsi vene maffiaga, mille liikmed ajavad oma äriasju tema klubis. See õnnestub hetkeni, mil venelased võtavad sihikule tema venna Josephi (Mark Wahlberg) ning isa, NYPD politseiülema asetäitja Burt Grusinsky (Robert Duvall). Burt ongi see, kes meenutab Bobbyle, et sõjas peab iga mees valima poole.

Filmi lavastaja ja stsenarist on Kuldse Palmioksa nominent James Gray.

Osades: Oscari nominent Joaquin Phoenix („Nagu noateral“), Oscari nominent Mark Wahlberg („Kahe tule vahel“), Oscari võitja Robert Duvall („Piiritu avarus“), Eva Mendes („Ghost Rider — põrguline“).

Originaalpealkiri: „We Own the Night “
Žanr: põnevik

Lavastaja, stsenarist: James Gray
Toodanguaasta: USA 2007
Pikkus: 117 min
Audio: inglise, leedu, läti, vene
Subtiitrid: eesti, leedu, läti, vene

Levitaja: Acme Film 2008

value="http://www.youtube.com/v/ofrA8RkBDpk">value="transparent">src="http://www.youtube.com/v/ofrA8RkBDpk"
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="405"
height="338">