Eesti filminädala kava 14.-19. märtsini


13.-19. märtsini peetakse Tallinna Konomajas Eesti filmide nädal, kus näidatakse võimalikult palju viimasel ajal tehtud erinevates zhanrites Eesti filme. Tartus kordub sama üritus lühendatud variandis kinos Illusioon 20. - 26. märtsil 2000(kava tulekul).

Teisipäev 14.03.00
15.30 TPÜ telereþii tudengite tööd
Tita - Jussi (dok) Agne Nelk
Marko (dok) Katrin Kuusik
Tuulekillud (dok) Marje Juritðenko
Kui tuleb pähe… (dok) Katrin Kissa, Marje Juritðenko
Luulepõimik " Sa minu hele täht " (dok) Kadri Kilp
Poetomaania (dok) Helen Valkna
18.00 Puuparlament (dok) Kalle Mälberg
Tuul kõnnib seljataga (dok) Mart Taevere
Peaarhitektid (dok) Andres Sööt
20.30 Piiskoplik Toomkirik (dok) Mati Schönberg
Loojangule vastu (dok) Ago Ruus
Armuke (lühim/f) Mart Kivastik

Kolmapäev 15.03.00
15.30
TPÜ filmitudengite tööd
Mari rahva pulmad (dok) Aleksei Aleksejev
Anekdoot (dok) Karol Ansip
AA ravi (dok) Raimo Jõerand
Antikehad (dok) Kristiina Davidjants
Siidist sall (dok) Tõnis Haavel
18.00 Pavarotti Eestis (dok) Mark Soosaar
Elu lugu (dok) Peeter Prambat
Rannaküla (dok) Toivo Kusmin
20.30 Igavesti noor (dok) Veiko Taluste
Stella Stellaris (TVdraama) Ain Prosa

Neljapäev 16.03.00
15.30
TPÜ filmitudengite tööd
Pärand (dok) Veiko Taluste
Zoo (dok) Meeme Kerge
Aur (dok) Anri Rulkov
Amet - homo (dok) Iia Vanaisak
Teisel pool Himaalajat (dok) Siiri Timmermann
18.00 Sõltuvus (dok) Ants Vist
Esimene punane aasta (dok) Karl Kello
Sõda ja saksa aeg (dok) Karl Kello
Jõuluvana redel (dok) Rein Kotkas
20.30 Soomaa rahvuspark (dok) Kalle Mälberg
Sa oled koor minu kohvis (TVdraama) Vilja Palm

Reede 17.03.00
15.30
TPÜ filmitudengite tööd
Mälestuspilte Riho Pätsist (dok) Marko Levo
Macbeth (dok) Arbo Tammiksaar
Lustisõit (dok) Indrek Volens
Verehapnik (dok) Andres Maimik
18.00 Tulla, et minna (dok) Mark Soosaar
Eha fenomen (dok) Peep Puks
Legend päikesest (dok) Aare Tilk
20.30 Juliet (lühim/f) Anri Rulkov
Saar (dok) Jaan Tätte
Ristumine peateega (mängu/f) Arko Okk

Laupäev 18.03.00
11.00
Harrastusfilmide programm
Õhtuvalguse käimata radadel - Raivo Manglus, Rakvere
Eksistentsi mõte - Asko Kase, Tallinn
Vaikne laupäev -Heido Jänes, Tallinn
Päev, milles elame - Kristjan Sarv, Tallinn
Prelüüd -Tõnu Aru, Tallinn
Ja headus võidab kurjuse - Marko Mänd, Vaida
Koeraelu - Hillar Tamm, Tallinn
Panus on rohkem kui elu -Aleksandr Adamovits, Narva
Primavera - Piret Tanilov, Tallinn
Raske harrastus -Hans Vaismaa, Tallinn
Siim -Tõnu Aru, Tallinn
13.30 Lotte, 1. ja 2.osa (joonis/f )Heiki Ernits, Janno Põldma
Viola (joonis/f) Priit Tender
Armastuse võimalikkusest (joonis/f) Janno Põldma
Rein Raamat animatsiooni maailmas (dok) Rein Raamat
15.30 Ämblikulõng (lühim/f) Britt Urbla
Kõue Liisu lood (dok) Tõnis Lepik
Voonakeste viimnepäev (dok) Veiko Taluste
Pimi jõe handid: uus põlvkond (dok) V.Taluste, A.Barkalaja
Lumeleopard (dok) Riho Västrik
18.00 Lumelamba maa (dok) Andres Korjus
Kaido Ole (dok) Rein Raamat
Tulekummardajad (dok) Heini Drui
20.30 Phaetonit otsides (dok) Karl Kello, Ruta Celma
Sellised kolm lugu: (mängu/f) Der Mond - Ervin Õunapuu; Tristan ja Izolde - Askolds Saulitis; Aida -Peeter Simm

Pühapäev 19.03.00
11.00
Maire Männik, 54. Rue de Montparnasse (dok) Rein Raamat
Haapsalu Piiskopilinnus (dok) Mati Schönberg
Gotland - Saaremaa: sõsarsaared (dok) Julia Sillart
13.30 90 päevaga ümber maailma, 7.osa (dok) Ken Craig (op.R.Kotov)
Naissaar (dok) Laine-Astrid Bils
Varjupaik (dok) Ago Ruus
15.30 Metskuninganna (dok) Heli Speek
Inimene, kes oskab olla õnnelik (dok) Rein Raamat
Eesti pulm (dok) Rein Kotkas
18.00 Inimkaamera (lühim/f) Jaak Kilmi
Mimikri (dok) Urmas E.Liiv
Laurentsius (dok) Jaanus Nõgisto, Mariina Mälk
Aeg armastada (dok) Dorian Supin
20.30 Unustatud sillad (dok) Kalle Mälberg
Lurjus mängu/f Valentin Kuik