Eesti saab uue kodumaise komöödia võrra rikkamaks

 (21)
Eesti saab uue kodumaise komöödia võrra rikkamaks
Foto: Tanel Meos

Sel nädalal tehti algust uue kodumaise komöödiafilmi „Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta” võtetega. Projektil on kõik eeldused, et sellest saaks uus hitt kiratsevas kodumaises filmitööstuses.

Filmi tootja on produktsioonifirma Kuukulgur Film, mille alt on valminud hulk edukaid mängu- ja dokumentaalfilme („Jan Uuspõld läheb Tartusse”, „Müümise kunst” jne).

Kormoranide stsenaristideks-režissöörideks on Andres Maimik ja Rain Tolk - sama tandem, kes on vastutav eelmise kassahiti „Jan Uuspõld läheb Tartusse” menukuse eest Eesti kinolevis (76000 vaatajat, kõikide aegade vaadatavuselt kolmas kodumaine film).

„Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta” on žanrilt must komöödia ja räägib vanadest rokipeerudest, kes keelduvad kiiktoolides nurgas tiksumast, vaid tahavad iga hinna eest uuesti läbi lüüa. Kuid ükskõik mida nad ette ei võtaks, läheb asi järjest hullemaks!

Filmis osaleb Eesti näitlejate raskekahurvägi: peaosi kehastavad Guido Kangur, Roman Baskin, Ene Järvis, Jüri Vlassov, Harri Kõrvits ja Enn Klooren - nimed, mis lähemat tutvustamist ei vaja.

Kõrvalrollides näeme kõikvõimalikke avaliku elu tegelasi Tanel Padarist Anu Saagimini ja nii mõnedki neist astuvad üles vägagi tavatutes rollides. Filmis kõlab tohutu kogus uuemat ja vanemat kodumaist muusikat.

„Kormoranid ehk nahpükse ei pesta” on tempokas ja humoorikas, aga ka lohutust pakkuv komöödia inimestest, kes olusid ja aegu trotsides ning ennast ületades saavutavad ihaldatud sihi – just selline lugu, mida vaatajad vajavad praegusel raskel ajal. Film esilinastub märtsis 2011.