Endine "Top Geari" produtsent: Clarksoni vallandamine on tragöödia

 (15)
Top Gear Helisinki live.
Top Gear Helisinki live.Foto: Martin Dremljuga

Endine "Top Geari" produtsent Andy Wilman süüdistab BBCd, et firma ei hooli automaailmast ja teab omast käest, kuidas neil on komme sekkuda. Teda nähti neljapäeval kohtumas James May, Richard Hammondi ja Jeremy Clarksoniga ning ta nimetab viimase vallandamist tragöödiaks.

Top Geari ajakirja kirjutanud Wilman süüdistab BBC juhte selles, et nad püüdsid teda sundida palkama naissaatejuhti enne 2002. aasta saate taastulemist, mis osas õnnestus Wilmanil siiski juhtkond, kes tema sõnul automaailmast midagi ei tea, ümber veenda.

Wilman kommenteeris ka Clarksoni lahkumist, vahendab The Telegraph: "BBC ei ole kaotanud ainult meest, kes suudab vaatajaid hoida, firma kaotas ajakirjaniku, kes oskas kasutada selekteerimisoskust, mis loeb ja mis mitte ning kaotas toimetusliku geeniuse, kes võis vaadata eksisteerivale struktuurile, selle lammutada ja silmapilguga uueks luua."

BBC esindaja teatas aga see peale: “Need Andy Wilman kommentaarid pärinevad artiklist eelmisel nädalal, enne tema tagasi astumist. Veelgi enam, need viitavad enam kui 10 aasta tagustele sündmustele."

Nii Hammond kui May ei kinnitanud sel nädalal kuuldusi, et nad naasevad, vaid lükkasid need ümber.