Ene Järvis: vananemine on tavaline protsess, see ei ole mingi haigus

 (1)
Teatriauhindade õhtu NUKU teatris
Teatriauhindade õhtu NUKU teatrisFoto: Jaanus Lensment

Ene Järvis, Kersti Kreismann, Ines Aru ja Mari Lill astuvad peagi üles uues tükis „Lootuskiir pimeduses”, mille tegevus leiab aset vanadekodu teisel korrusel, kuhu daamid on üleujutuse eest evakueerides unustatud. Enda tegevusest käisid daamid rääkimas ka telesaates "Hommik Anuga"

"Vananemine on tavaline protsess, see ei ole mingi haigus. Mina ei mõtlegi selle peale, et kuidas ma nüüd kunagi ise hakkama saan. Kuidagi saab ja kuidagi ei saa," vastas Ene Järvis telesaates "Hommik Anuga" küsimusele, miks tema vananemist ei karda.

Peale mõtete vananemise kohta uuris saatejuht Välba ka Enelt, et kuidas on lood tema oskustega nutimaailmas.

"Arvutit ma armastan. Internetipangas käin ka ise ning maksan seal arveid. Ka on mulle õpetatud digiallkirja andmist, kuid seda ma kinni ei püüdnud, aga põhimõtteliselt mulle meeldib," vastas Ene.

Kuigi lisas näitleja Ene Järvis, et lisaks nimetatud nutioskustele, omab ta ka Facebooki, siis on siiski äppe, mille kasutamist ta enda sõnul vajalikuna ei näe.

Vananemisest rääkides andsid näitlejad veel nõu, kuidas vanaduses mitte üksinda jääda. Üheks selliseks nõuandeks oli pidevalt uusi asju juurde õppida ning elus toimuva vastu huvi tunda.