ERR vastab: miks Rabarock sai ETVs oma saate, aga Tsirkuse Tuur mitte

 (31)
ERR vastab: miks Rabarock sai ETVs oma saate, aga Tsirkuse Tuur mitte
Foto: Tiit Blaat

Üleelmisel nädalal pahandas Tivoli ja Tsirkuse Tuuri korraldaja, et Rabarock sai ETVs oma tutvustussaate, kuid tema korraldatavad üritused ning aktsioonid ei saa mainitudki.

Publik uuris ETVst, miks nii.

Meenutuseks võid lugeda ka "Lauri Viikna: lõvi on kõige võrdsem ehk miks peab ETV rockifestivali tsirkusest paremaks", kus Viikna näiteks pahandas: "Kui palusin lisada meie poolt korraldatavad Tsirkuse Tuuri tsirkuseetendused ETV kultuuriteadetesse, kus tutvustatakse erinevaid riigilt toetust saavaid ja muid kultuurisündmusi, siis vastati, et tsirkus on kommerts ja tegemist on reklaamiga jne. Samas eelseisvat Rabarocki tutvustab ETV lausa eraldi saadetega. Kas rockifestival on siis rohkem kultuur kui tsirkuseetendus või vastupidi? Sama kehtib ka Jazzkaare kohta."

Vastuseks kommenteeris teemat kultuuriteadete eest rahvusringhäälingus vastutav Tiina Leedu: "Teadete ning üleskutsete edastamist võib ERRilt taotleda avaliku ürituse korraldaja. Kui kõik korraga sätestatud tingimused on taotleja poolt täidetud, siis kuulub konkreetne üritus ERRi mõistes kultuuriteadete rubriigi alla ja info läheb edastamisele nii kuidas on vabu eetriaegu ja sihtgrupile sobivates programmides."

Leedu lisas ka: "MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing (Jazzkaare korraldaja) ja Elava Muusika Ühing MTÜ (Rabarocki korraldaja) poolt esitatud taotlused täidavad kõiki korras esitatud tingimusi – on mittetulundusühingud ja mõlemad omavad avaliku sektori organisatsioonide ja asutuste toetust (Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, kohalik omavalitsus). Seetõttu on Jazzkaare ja Rabarocki infolõikude edastamine ERRi programmide kultuuriteadetes igati õiguspärane.

Tivoli Tuur OÜ ja Leifi Rahvusvahelise Meelelahutuse OÜ on osaühingutena kasumit taotlevad äriettevõtted ning Tivoli Tuuril puudub ka avaliku sektori osaline või täielik rahastamine. Seega ei saa väita, et Tivoli Tuuri etenduste näol on tegu avalike mittetulunduslike ettevõtmistega."

Sotid selged! - kui kasumit taotled ja toetust ei saa, ei saa ka ETVs reklaami, kui aga mittetulundust teed ja riik juba toetab, on täitsa lootust!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.