Esilinastub Toomas Hussari must komöödia "Seenelkäik"

 (2)
Esilinastub Toomas Hussari must komöödia "Seenelkäik"
Foto: Pressimaterjalid

Neljapäeval, 20. septembril esilinastub Coca-Cola Plaza kinos Toomas Hussari must komöödia „Seenelkäik”. Kinodes üle Eesti hakkab film jooskma alates 21. septembrist.


Filmi peategelaseks on poliitik Aadu Kägu, kes  sõidab koos abikaasa Viiviga metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk, kes on jäänud peale suvetuuri Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi.

Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas...

Mängivad Raivo E. Tamm, Elina Reinold, Juhan Ulfsak, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr, Hilje Murel, Ott Sepp, Mari-Liis Lill, Elmo Nüganen jt.

“Seenelkäik” on stsenarist-režissöör Toomas Hussari esimene mängufilm, mis on valitud Karlovy Vary, Toronto, Ateena ja teiste rahvusvaheliste filmifestivalide võistlusprogrammidesse.

Filmi operaator on Rein Kotov, helilooja Arian Levin, monteerija Tambet Tasuja, kunstnik Kristina Lõuk, helirežissöör Ivo Felt ja produtsent Piret Tibbo-Hudgins.

“Seenelkäigu” tootis Allfilm. Filmi pikkus on 93 minutit.

VAATA LISAKS: Toomas Hussari „Seenelkäik” valiti mainekale Toronto filmifestivalile